Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Czy można pokonać śmierć?
Autor Wiadomość
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-15, 06:43   

Czulu napisał/a:
To znaczyz ze Biblia i swiadkowie Jehowy zezwalaja na transfuzje osocza a krwi juz nie ?

Taka z toba jest rozmowa.
Nic takiego nie powiedziałem a ty już wywnioskowałeś coś czego nie powinieneś.
A potem mówisz, ze ja tak albo tak napisalem.
Sam ze soba dyskutujesz.
Czy moze być cos z tego dobrego?
Przejdź na dół
   
Black lady Płeć:Kobieta
Φιλ
Φιλ

Dołączyła: 13 Kwi 2006
Posty: 25
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
PostWysłany: 2006-04-15, 16:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Troche kultury panowie. Nie irytujcie sie tak;>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-23, 21:09   

"[Bóg]Otrze z ich oczu wszelką łzę i śmierci już
nie będzie ani żałości, ani krzyku, ani bólu juz nie będzie"(Objawienie 21:4).

"Wszyscy w grobowcach pamieci (...) wyjdą"(Jana 5:28,29).

Śmierć będzie jeszcze przez krótka chwilę zbierać swe żniwo.
Zostanie unicestwiona na zawsze, a uczyni to sam Jehowa.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-23, 21:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ja proponuje zaczac kasowac nic nie wnoszace do tematu wypowiedzi pana Milujacego polegajace na cytowaniu Biblii.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-04-24, 06:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Właśnie Miłujący otrzymał drugie ostrzeżenie ode mnie. Możecie je przeczytać tutaj: http://portal.filozoficzny.pl/warnings.php?mode=detail&userid=122

Pozdrawiam

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Black lady Płeć:Kobieta
Φιλ
Φιλ

Dołączyła: 13 Kwi 2006
Posty: 25
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
PostWysłany: 2006-04-24, 15:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

I madrze;] Wszystkiego nie mozna uzasadniac poprzez Biblie x_X No chyba, ze to ja jestem jakas inna, ale wydaje mi sie, ze to forum filozoficzne czyli opierajace sie raczej na logice i racjonalizmie wiec Biblia chyba niezbyt pasuje do tej bajki?;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-05-04, 11:53   

Ostrzeżenie dane Miłującemu Prawdę przez Krytyka:
„’Przypominam ponownie, że nagminnie stosujesz cytaty z biblii, wobec powyższego dostajesz następne ostrzeżenie, jeszcze jedno i zostanie zablokowana mozliwość pisania przez Ciebie postów na forum filozoficznym, które służy nie do promowania określonego ugrupowania religijnego, lecz wymiany poglądów!’
Pozdrawiam”.
Widzę, że największym zgrzytem tego Forum jest sam KRYTYK – z całą powagą wypada to stwierdzić.
Bo dlaczego daje mi ostrzeżenie? Czy jest zasadne?
Dlatego, że „nagminnie stosujesz cytaty z biblii” [Biblii pisze małą literą – to chyba jakiś obcokrajowiec – a jeśli Polak, to z języka swej ojczyzny miał raczej słabe oceny, a i wiedza ogólna nie jest w najlepszym stanie].
Przeraża jego zagubienie. Bo jak inaczej traktować jego podejście do Pisma Świętego – lekceważące, gdy jednocześnie sam zakłada, na przykład, temat: „Boga nie ma?” – Krytyk.
Czego oczekiwał zakładając dyskusję na ten temat?

Przecież chyba nie jedynie opierania się na jakiś filozofach – ewolucjonistach i ich wywodach, bo wówczas żadnej dyskusji by nie było.
To przecież towarzystwo wzajemnej adoracji.
Szczególnie gdy temat dotyczy Boga.

Zagadnienia ontologiczne – w tym dziale są te tematy – dotyczące Boga, bo związane są z teorią bytu, a jest to podstawowy dział filozofii zajmujący się badaniem charakteru i struktury rzeczywistości.
On nie zna podstawowego dowodu ontologicznego na istnienie Boga, a który pochodzi ze średniowiecza i sformułowany został przez Anzelma z Canterbury, głoszący, że „w pojęciu istoty doskonalej tkwi konieczność jej istnienia i ze zatem samo pojecie Boga jest dowodem, że Bóg istnieje”.
Jeśli zaś Bóg istnieje, to realne jest Jego Słowo Biblia, a zatem konieczne jest w takich rozważaniach i tematach przywoływać Jego opinie jako ważny głos w dyskusji.
A ten Krytykant udziela mi za to ostrzeżenia.

Można Krytykanta zapytać:
Dlaczego zależy mu na usunięciu Biblii z tego forum?

Bo jakiś cel musi mieć. Pewnie broni czyichś interesów?
Pewny jestem, że sam nie wie czyich.
Tacy ludzie są bardzo mocno manipulowani przez wroga Boga.
On w Boga nie wierzy, to i nie wierzy w Szatana – to choroba.
Zobaczymy, co zrobi dalej.
Chory ma zawsze dwa wyjścia albo wyzdrowieje, albo umrze, tu na własne życzenie, choć mógłby żyć i to wiecznie.
Jedno trzeba mu przyznać, że on na pewno, na oczach forumowiczów, pokazuje jak korzysta z wolnej woli otrzymanej od Boga jako dar - poszedł drogą odstępców – samobójca.
Zachęcam go do szukania lekarstwa, tym bardziej, że ma je na wyciągnięcie ręki.
Znajdź je i żyj.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-05-04, 12:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Az mi sie smiac chce Very Happy .

Milujacy Prawde napisał/a:
On nie zna podstawowego dowodu ontologicznego na istnienie Boga, a który pochodzi ze średniowiecza i sformułowany został przez Anzelma z Canterbury, głoszący, że „w pojęciu istoty doskonalej tkwi konieczność jej istnienia i ze zatem samo pojecie Boga jest dowodem, że Bóg istnieje”.


Sadze ze skoro nawet ja znam to i Krytyk zna. Zastanawiam sie natomiast czy Milujacy zna antydowod - "byt doskonaly nie mialby potrzeb zatem nie stworzylby tegos swiata" Laughing

Cytat:
eśli zaś Bóg istnieje, to realne jest Jego Słowo Biblia, a zatem konieczne jest w takich rozważaniach i tematach przywoływać Jego opinie jako ważny głos w dyskusji.


Nawet jesli Bog (a raczej byt doskonaly, wszechmocny, bla bla bla zwany dalej Bogiem) istnieje to i tak niekoniecznie musial sie objawiac w Pismie Sw.

Cytat:
Bo jakiś cel musi mieć. Pewnie broni czyichś interesów?


Pewnie Zydomasonokomunistobolszewikoateistow Mr. Green

Cytat:
Tacy ludzie są bardzo mocno manipulowani przez wroga Boga.


A ten Bog na to pozwala i jeszcze potem rzuca w czelusie piekielne (czy tam niebyt - jak kto woli) za kare? Ale z niego szuja.

Cytat:
On w Boga nie wierzy, to i nie wierzy w Szatana – to choroba


Poczytaj sobie artykul z mojej sygnaturki - imo to jest dopiero choroba.

Cytat:
Chory ma zawsze dwa wyjścia albo wyzdrowieje, albo umrze, tu na własne życzenie, choć mógłby żyć i to wiecznie.


Tja, jak bede calowal w tylek pana X to kiedys spotkam jego kumpla, pana Y ktory da mi 20 mln $. Oczywiscie nie ma po reka nikogo kto moglby potwierdzic istnienie pana Y bo wszyscy ktorzy go spotkali wyjechali do cieplych krajow Laughing

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Black lady Płeć:Kobieta
Φιλ
Φιλ

Dołączyła: 13 Kwi 2006
Posty: 25
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 7/9
 77%
PostWysłany: 2006-05-04, 12:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Przepraszam bardzo, ale czyzby nasz szanowny kolega Milujacy prawde uwazal, ze czlowiek, ktory nie wierzy w Boga, Biblie, dogmaty katolickie i cala reszte elementow skadajacych sie na wiare w Boga jest zly? Odnosze takie przykre wrazenie... Wierze w Boga jestem the best i bede wiecznie zyl w szczesciu, a nie wierze w Boga jestem skur****** i czeka mnie nedza?;/ Jestesmy kowalami wlasnego losu i to od nas zalezy jak bedziemy zyc, a co do takiej klasyfikacji to chyba tez nie jest to w porzadku w Twoim przypadku. Mianowicie mamy milowac swoich bliznich, a z tego co widze Ty segregujesz nas na dzialy zlo i dobro. Zycze powodzenia w zyciu z takim podejsciem...;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-05-04, 12:46   

"byt doskonaly nie mialby potrzeb zatem nie stworzylby tegos swiata"

Tak twierdzisz według filozoficznych teorii, a nie według poznania Boga - według informacji pochodzacych od Niego samego.
Bóg jest miłością - to nie Jego przymiot - On jest miloscią.
Jego przymioty zas to: sprawiedliwość, mądrość i wszechmoc, jednak te równoważone sa przez Miłość.
Tu już filozoficzny umysł staje dęba i blokada.

Dalej piszesz:
"Nawet jesli Bog (a raczej byt doskonaly, wszechmocny, bla bla bla zwany dalej Bogiem) istnieje to i tak niekoniecznie musial sie objawiac w Pismie Sw".
Co to za okreslenie: niekoniecznie?
Bóg robi to jak sam zechce, według swej woli.

Kolejne zdanie twoje potwierdza brak zrozumienia. Inaczej byś tego nie pisał:
"A ten Bog na to pozwala i jeszcze potem rzuca w czelusie piekielne (czy tam niebyt - jak kto woli) za kare? Ale z niego szuja".

piszesz też: "Tja, jak bede calowal w tylek pana X to kiedys spotkam jego kumpla, pana Y ktory da mi 20 mln $. Oczywiscie nie ma po reka nikogo kto moglby potwierdzic istnienie pana Y bo wszyscy ktorzy go spotkali wyjechali do cieplych krajow"
Jak masz w tym przyjemność to zrobisz to za darmo.
Pewnie będzie ci szkoda tych 20 milionow.
Cóż to twoja filozofia pakuje cibie w problemy.

Prawda jest dla ludzi prostolinijnych. Im wiecej ktoś słucha mądrości ludzkiej, tym bardziej zasłania sobie i uniemożliwia poznanie madrości Bożej.
Taka jest prawda na ten temat.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-05-04, 15:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak twierdzisz według filozoficznych teorii, a nie według poznania Boga - według informacji pochodzacych od Niego samego.


Ty robisz tak samo twierdzac:

Cytat:
„w pojęciu istoty doskonalej tkwi konieczność jej istnienia i ze zatem samo pojecie Boga jest dowodem, że Bóg istnieje”.


No chyba ze filozofia jest ok tylko jesli potwierdza twoje zalozenia Laughing

Cytat:
Bóg jest miłością - to nie Jego przymiot - On jest miloscią.
Jego przymioty zas to: sprawiedliwość, mądrość i wszechmoc, jednak te równoważone sa przez Miłość


Wszechmoc to cecha semantycznie bezsensowna. Wogole wszystkie atrybuty boskie z przedrostkiem "wszech" sa bez sensu.

Cytat:
Co to za okreslenie: niekoniecznie?
Bóg robi to jak sam zechce, według swej woli


To znaczy ze jesli cos w rodzaju Boga istnieje, to prawdopodobienstwo ze sie objawilo za pomoca Pisma jest rowne temu ze Pismo jest bajeczka ktora przypadkowo uchwycila sens zagadnienie Boga ale nie ma z nim pozatym nic wspolnego.

Cytat:
Prawda jest dla ludzi prostolinijnych


Naturalnie, wszyscy wiemy ze Sw Jehowy w ramach prawdy prezentuja pokretna scieme Twisted Evil

Cytat:

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-05-05, 07:27   

[quote="Czulu"]
Cytat:
„w pojęciu istoty doskonalej tkwi konieczność jej istnienia i ze zatem samo pojecie Boga jest dowodem, że Bóg istnieje”.


To nie ja powiedziałem, ale zgadzam się z tym zdaniem. Bo człowiek nie znał by pojęcia "Bóg" gdyby On mu to nie przedstawił.
Dlatego idąc tą droga dalej nie wszyscy ludzie przyjęli Boga w takiej postaci jak się przedstawił.
grupa ludzi nazywajacych siebie "filozofami" - jakoby milowali mądrość, stworzyła swoje definicje Boga. Te zaś z racji swej genezy musza i są błędne.
Cytat:

To znaczy ze jesli cos w rodzaju Boga istnieje, to prawdopodobienstwo ze sie objawilo za pomoca Pisma jest rowne temu ze Pismo jest bajeczka ktora przypadkowo uchwycila sens zagadnienie Boga ale nie ma z nim pozatym nic wspolnego.
Cytat:


I tak dalej, i tak dalej, i tak dalej ...... .
Jednak kroku do przodu brak, to stałe cofanie się.

Podstawą zrozumienia pojęcia "Bóg" jest Boża pomoc, bez tego ani, ani.
Zmienic trzeba swoje nastawienie, zmieniac swoje zycie, szukac Boga i modlic się.
Cały legion filozofów nie zmieni tego, bo tak postanowił Bóg, który ma na imie Jehowa.
I tyle.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-05-05, 08:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
„w pojęciu istoty doskonalej tkwi konieczność jej istnienia i ze zatem samo pojecie Boga jest dowodem, że Bóg istnieje”.

To nie ja powiedziałem, ale zgadzam się z tym zdaniem. Bo człowiek nie znał by pojęcia "Bóg" gdyby On mu to nie przedstawił.
Dlatego idąc tą droga dalej nie wszyscy ludzie przyjęli Boga w takiej postaci jak się przedstawił.
grupa ludzi nazywajacych siebie "filozofami" - jakoby milowali mądrość, stworzyła swoje definicje Boga. Te zaś z racji swej genezy musza i są błędne


Acha, czyli jednak uwazasz ze filozofia jest ok wtedy gdy ci to na reke, no coz, mozna i tak. "Bledem" ja natomiast uznaje wiare w cos czego nawet nie da sie zdefiniowac, rownie dobrze mozesz wierzyc w "sliskie kolebie".

Cytat:
Cały legion filozofów nie zmieni tego, bo tak postanowił Bóg, który ma na imie Jehowa.


Jehowa ? Co to za bog ? Bo na pewno nie Bog chrzescijanski bo on sie nazywa Jahwe.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-05-05, 09:01   

Wybacz, ale masz mentalność dziecka i to takiego pozbawionego ambicji, by być mądrym, widze to po sposobie prowadzenia dyskusji. Przekomarzasz się naiwnie.
Brakuje ci też podstaw wiedzy choćby o samym chrześcijanstwie, tym prawdziwym i tym nominalnym.
Jest jedynie jeden Bóg, który ma na imię JHWH - po hebrajsku, bez samogłosek.
Tradycja żydowska doprowadziła do zapomnienia jak wymienia się to imię.
Od wieków Polskie brzmienia tego imienia to JEHOWA, a nie JAHWE.
Ważny jest jedna tetragram - JHWH.

I jeszcze jak wiesz w chrześcijaństwie jest Trójca, czyli jest trzech bogów, a to nic z Biblią i przwdziwa religia nic wspólnego nie ma.
Dokształć się, bo odstajesz.
Albo przyznaj się, że nie wiesz - to jest madre.
Nie wstydź się.
Ja doładnie wiem, ze wiedza ludzi na temat Boga i Pisma Swietego jest znikoma z winy swych nauczycieli - księży katolickich, którzy tłumią prawdę w sposób nie prawy.
Mów prawdę.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-05-05, 12:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Milujacy napisał/a:
Wybacz, ale masz mentalność dziecka i to takiego pozbawionego ambicji, by być mądrym, widze to po sposobie prowadzenia dyskusji. Przekomarzasz się naiwnie.
Brakuje ci też podstaw wiedzy choćby o samym chrześcijanstwie, tym prawdziwym i tym nominalnym.
Jest jedynie jeden Bóg, który ma na imię JHWH - po hebrajsku, bez samogłosek.
Tradycja żydowska doprowadziła do zapomnienia jak wymienia się to imię.
Od wieków Polskie brzmienia tego imienia to JEHOWA, a nie JAHWE.
Ważny jest jedna tetragram - JHWH.


Serio ? Profesor Michael Grant w ksiazce "Dzieje dawnego Izraela" jest odmiennego zdania twierdzac ze "Jehowa" to po prostu wynik blednego tlumaczenia. On tez jest jest "niedouczony" tak ? Tylko Sw znaja "cala prawde" ? Laughing

Cytat:
I jeszcze jak wiesz w chrześcijaństwie jest Trójca, czyli jest trzech bogów, a to nic z Biblią i przwdziwa religia nic wspólnego nie ma.
Dokształć się, bo odstajesz.
Albo przyznaj się, że nie wiesz - to jest madre.
Nie wstydź się.
Ja doładnie wiem, ze wiedza ludzi na temat Boga i Pisma Swietego jest znikoma z winy swych nauczycieli - księży katolickich, którzy tłumią prawdę w sposób nie prawy


Akurat te kwestie mam w nosie, podobnie jak "dziwictwo" Maryi czy stan cywilny Jezusa ale tutaj : http://www.trinitarians.info/loadg.php?dzialID=2 w bardzo przekonywujacy sposob twe teorie sa obalane.

Cytat:
Dokształć się, bo odstajesz.
Albo przyznaj się, że nie wiesz - to jest madre.
Nie wstydź się.
Ja doładnie wiem, ze wiedza ludzi na temat Boga i Pisma Swietego jest znikoma z winy swych nauczycieli - księży katolickich, którzy tłumią prawdę w sposób nie prawy.
Mów prawdę.


Apropos doksztalcania, to tobie radze reedukacje z nastepujacych dziedzin : filozofii, historii, fizyki oraz biologii bo te bzdety ktorymi tutaj raczysz ludzi z winy swych nauczycieli - "guru" z lokalnego zboru tlumia prawde w sposob osmieszajacy dla samych Sw Jehowy.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group