Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Rydzyk krytykuje..
Autor Wiadomość
Tomek Płeć:Mężczyzna
Φιλο
Newsman
Φιλο

Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 67
Skąd: Poznań
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 2/16
 12%
PostWysłany: 2007-05-07, 11:00   Rydzyk krytykuje.. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

W audycji "Minął miesiąc", z 28 kwietnia, o. Tadeusz Rydzyk nie szczędził słów krytyki dla szkół wyższych i uczelni niekatolickich w Polsce. W telefonicznej rozmowie zwrócił sie do słuchaczy swego radia tymi słowami: "A co jest ze szkołami? Z uczelniami? Wiemy, jak bardzo wielu jeszcze ludzi, powiedziałbym, dawnego systemu, to są ludzie wychowani i ukształtowani intelektualnie, ludzie wywodzący sie z tamtego systemu. A ilu jest takich profesorów? A ilu jest takich dydaktyków? Wszystkie uczelnie, które właśnie ci ludzie potworzyli, przy tym ogromne pieniądze zarabiają. I co? I katolicy idą, tak jak gęsi, za przeproszeniem. Idą za tym. Czy to jest prawidłowe? Czy nie wybierać dobrych uczelni? Bo tylko dobrzy mistrzowie dobrze wychowają. I przerwie się ten ciąg niszczenia narodu przez tych niszczycieli następnych pokoleń".
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Upi Płeć:Mężczyzna
Φι
Φι


Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 23
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 5/9
 55%
PostWysłany: 2007-05-15, 20:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ja jestem zaledwie pyłem, lecz bynajmniej w realiach żyje. Dla mnie postępowanie („Ojca Rydzyka”) ma znamiona organizacji mafijnej, nie jest dla mnie to wzorzec, z którego czerpałbym inspiracje, nie jest to człowiek, którego herezje trafią w moje uszy i z mych ust nie usłyszy glorii. Pytanie cóż chciałby zrobić? Przejednać wszelkie pieniądze na „szkolnictwo katolickie”, a zniweczyć każdą odmienną religię i przekonania? Samemu odpowiadać za szkolnictwo, ukierunkowane wyłącznie w stronę jednej linijnej struktury jak w dobie średniowiecza? Nie pobiegnę jak owca za ojcem, który cofnąć chce czas do doby samozwańców.

Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem, ale takie są moje poglądy i nie jestem w stanie ich zmienić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2007-05-16, 07:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Nie przepraszaj, bardzo dobrze to ująłeś Exclamation

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group