Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Jakie pożywienie jest najlepsze dla człowieka ?

Czy człowiek jest roślinożercą, mięsożercą czy też może wszystkożercą?
roślinożercą
20%
 20%  [ 2 ]
mięsożercą
0%
 0%  [ 0 ]
wszystkożercą
70%
 70%  [ 7 ]
nie wiem
10%
 10%  [ 1 ]
Głosowań: 4
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
tomoyo Płeć:Kobieta
Φι
ania
Φι

Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 13
Skąd: Katowice
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
PostWysłany: 2006-04-25, 21:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sa niespojne o tyle ze odrzucasz zabijanie o ile nie jest "konieczne"

sluszna uwaga dlatego ze ja jako osoba wogole odrzucam zabijanie. sa to moje osobiste poglady, ale chcialabym mimo wszystko cos na tym swiecie poprawic i zdaje sobie sprawe ze prawie nikt nie przyjmie takiego podejscia, musze myslec choc troche praktycznie ,stad te niespojnosci.
Cytat:
czysta pragmatyka nie majaca nic wspolengo z wydumanymi idealami wegetarian

ma natomiast duzo wspolnego z miomi, poniewaz czuje niejako obowiazek zeby ta zla sytuacje zmienic, wiec wyszukuje powodow dla ktorych inni chcieliby zrobic cos co w konsekwencji doprowadziloby do zmniejszenia cierpien zwierzat. jezeli pod pewnymi wzgledami nam sie to nie oplaca to jest to odpowiedz dla ludzi ktorzy w materialistyczny sposob podchodza do swiata.
Cytat:
Kazde zycie jest wazne ale niektore mniej niz inne. Te zasade przyjmuja nawet wegetarianie - rosliny to tez zycie.

wytlumaczylam Ci juz moje kryteria w tej sprawie, nie chcialabym sie powtarzac,m ale jesli nadal widzisz jakas luke (pewnie tak) to zadaj mi bardziej konkretne pytanie to moze odpowiem w bardziej satysfakcjonujacy dla Ciebie sposob ;p
Cytat:
.Dosyc opacznie splycasz moje rozumowanie w tym punkcie. Nie chodzi tylko o sama konsumpcje miesa, ale o ogolne wykorzstywanie zwierzat do naszych celow, co istotnie czesto konczy sie ich smiercia.

przepraszam za to ale kierowalam sie tematem tego forum , mnie w ogole tez chodzi o wykorzystywanie zwierzat, a to pytanie bylo zadane w ten sposob poniewaz odnosilo sie do tego co napisalam wczesniej, podaj argument dlaczego akurat jedzenie miesa przez ludnosc zamieszkiwujaca np ameryke zwieksza ich szanse na przetrwanie? z badan wynika ze jest odwrotnie, nie bede sie tutaj rozwodzic nad tym dlaczego, przyjmuje to za ogolnie znany fakt, moge to jednak udowodnic jak chcesz;)
Cytat:
Co rozumiesz przez slowo "niezbedne" ? Definicja tego co czlowiekowi jest "niezbedne" ulegala znacznym zmienom na przestrzeni ostatnich 3000 lat cywilizacji. Ja uwazam ze jesli ci ludzie podejmuja sie tej pracy, to te pieniadze sie im przydaja, moga za to nabyc rozne dobra, ktore (upraszczajac maksymalnie) mozna uznac za zwiekszajace szanse na przezycie, a z pewnoscia poprawiajace warunki egzystencji. Dlatego nie moge zaliczyc zabijania fok do tej samej kategorii co polowania itp imprezy sluzace wylacznie osiaganiu pustej przyjemnosci (chociaz warto zauwazyc ze i one posrednio przynosza pewne wymierne korzysci spoleczne).

wlasnie takie Twoje spojzenie na swiat sprawia ze sie nigdy nie dogadamy. moge to tolerowac, zdobyc wiedze o tym co i jak kieruje postepowaniem ludzi ktorzy w ten sposob mysla ale nigdy tego nie zrozumiem. przywodzi mnie to do refleksji ze niektorzy ludzie staraja sie myslec jak maszyny zaprogramowane na jak najwiekszy zysk, pomijajac rzeczy ktore w programach sie nie znajduja ( empatia ) , jak juz wczesniej pisalam jest to dla mnie bardzo negatywne.

_________________
Człowiek jest jedynym zwierzęciem, które czerwieni się i ma ku temu powody.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-25, 22:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
sluszna uwaga dlatego ze ja jako osoba wogole odrzucam zabijanie


To prowadzi w prosty sposob do autodestrukcji wiec jest po prostu glupie.

Cytat:
jezeli pod pewnymi wzgledami nam sie to nie oplaca to jest to odpowiedz dla ludzi ktorzy w materialistyczny sposob podchodza do swiata.


Podejscie inne niz materialistyczne jest bezzasadne.

Cytat:
wytlumaczylam Ci juz moje kryteria w tej sprawie, nie chcialabym sie powtarzac,m ale jesli nadal widzisz jakas luke (pewnie tak) to zadaj mi bardziej konkretne pytanie to moze odpowiem w bardziej satysfakcjonujacy dla Ciebie sposob ;p


No a ja Ci wytlumaczylem ze jednak nie kazde zycie jest tak samo wazne. Chyba ze nie uwazasz roslin za przejaw zycia. Z tego wynika ze zarowno ja jak i wegetarianie nie czynia nic innego poza okresleniem ktore istoty maja prawo do zycia a ktore nie kierujac sie okreslonymi kryteriami. Tyle ze moje sa po prostu bardziej spojne. (powtarzam sie)

Cytat:
z badan wynika ze jest odwrotnie, nie bede sie tutaj rozwodzic nad tym dlaczego, przyjmuje to za ogolnie znany fakt, moge to jednak udowodnic jak chcesz;)


Jestem swiadom szkodliwosci tluszczow zwierzecych.

Cytat:
przywodzi mnie to do refleksji ze niektorzy ludzie staraja sie myslec jak maszyny zaprogramowane na jak najwiekszy zysk, pomijajac rzeczy ktore w programach sie nie znajduja ( empatia ) , jak juz wczesniej pisalam jest to dla mnie bardzo negatywne.


Nie, ci ludzie sa zaprogramowani na przetrwanie, tak jak kazde z tych Twoich ukochanych zwierzatek. A to ze nasz rozum daje mozliwosc egzystowania na poziomie kulturalnym, intelektualnym i materialnym bez porownania wyzszym niz jakiekolwiek inne zwierze otwiera pole do roznorakiej dzialalnosci ktora niekiedy rozni fanatycy religijni, wegetarianie i inni ludzie ograniczeni swoimi ciasnymi swiatopogladami zdeterminowanymi przez ideologie uwazaja ze "zle".

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
tomoyo Płeć:Kobieta
Φι
ania
Φι

Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 13
Skąd: Katowice
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
PostWysłany: 2006-04-26, 12:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:


To prowadzi w prosty sposob do autodestrukcji wiec jest po prostu glupie.

ciekawa mysl, ale podaj jakies argumemty.

Cytat:
Podejscie inne niz materialistyczne jest bezzasadne.

napisz dlaczego, moj przyklad pokazuje ze nie. mam ku temu konkretne powody, poniewaz dla mnie potrzeby ducha sa czesto silniejsze niz ciala . materializm mnie unieszczesliwia, dlaczego mialabym myslec w ten sposob.

Cytat:
Z tego wynika ze zarowno ja jak i wegetarianie nie czynia nic innego poza okresleniem ktore istoty maja prawo do zycia a ktore nie kierujac sie okreslonymi kryteriami. Tyle ze moje sa po prostu bardziej spojne.

mozliwe ze sa bardziej spojne ale dla mnie to jeszcze o niczym nie swiadczy bo w moim przekonaniu pomijasz wazne fakty jakimi sa uczucia.

Cytat:
Jestem swiadom szkodliwosci tluszczow zwierzecych.

tym lepiej dla Ciebie, ale odpowiedz jezeli mozesz na moje pytanie. ta duskusja ma pierwotny temat Jakie pożywienie jest najlepsze dla człowieka ? moim zdaniem sa przekonywujace dowody ze nawet jezeli odrzucasz zmniejszenie cierpienia zwierzat jako argument istotny (mimo ze dla wielu ludzi, nie tylko wegetarian ,oznaczalo by to duza kozysc i to tez trzeba brac pod uwage o ogolnym rozrachunku) to redukcja sporzywania produktow zwierzecych a nawet ich eliminacja przynioslaby ludzkosci korzysc.

Cytat:
Nie, ci ludzie sa zaprogramowani na przetrwanie, tak jak kazde z tych Twoich ukochanych zwierzatek. A to ze nasz rozum daje mozliwosc egzystowania na poziomie kulturalnym, intelektualnym i materialnym bez porownania wyzszym niz jakiekolwiek inne zwierze otwiera pole do roznorakiej dzialalnosci ktora niekiedy rozni fanatycy religijni, wegetarianie i inni ludzie ograniczeni swoimi ciasnymi swiatopogladami zdeterminowanymi przez ideologie uwazaja ze "zle".

mysle ze to daje nam wlasnie szanse do robienia tego co uwazamy za dobre. wazne wedlug mnie jest tutaj uwzglednienie wszystkich potrzeb, a nie tylko tych wybranych. powinienes dodac poziom uczuciowy/duchowy, nie mowie tu o jakiejkolwiek religii , mowie o realnych potrzebach i ograniczeniach tu i teraz. wedlug moich doswiadczen czlowiek jest istota zdolna (jak inne) do wspolodczuwania i dlatego krzywdzac inne istoty samemu odczuwa bol. miedzy innymi dlatego ja nie krzywdze innych, jest to dla mnie gorsze niz drobne wyrzeczenie (czegos materialnego np) ktore pozwoli mi tego uniknac. nie bede sie z Toba spierac ze fanatycy religijni sa ograniczeni, takze niektorzy wegetarianie jak i zreszta ludzie jedzacy mieso, prawie kazdy ma ustalone jakies mniej lub bardziej plynne zasady dotyczace tego co dobre i co jest zle, praktycznie nie da sie tu uniknac ograniczen, mysle jednak ze prawdziwym ograniczeniem wolnosci jest brak zasad. niezrozumiale jes tez dla mnie Twoje ciagle pisanie o przetrwaniu, nie znajdujemy sie wedlug moich wiadomosci na skraju zaglady po co wiec traktowac wszystkie sytuacje jak by tak bylo??

_________________
Człowiek jest jedynym zwierzęciem, które czerwieni się i ma ku temu powody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-26, 17:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

tomoyo napisał/a:
Cytat:


To prowadzi w prosty sposob do autodestrukcji wiec jest po prostu glupie.

ciekawa mysl, ale podaj jakies argumemty


Bez urazy, ale ta wypowiedz jest po prostu idiotyczna. Przeciez wstrzymywanie sie od zabijania uniemozliwia skuteczna obrone siebie, swoich ukochanych jak rowniez mienia przed cudza przemoca. Nie wspominajac o hipotetycznych sytuacjach w stylu "jestem sam na bezludenj wyspie".

Cytat:
napisz dlaczego, moj przyklad pokazuje ze nie. mam ku temu konkretne powody, poniewaz dla mnie potrzeby ducha sa czesto silniejsze niz ciala . materializm mnie unieszczesliwia, dlaczego mialabym myslec w ten sposob.


Sprawdz dokladnie definicje slowa"materializm" bo widze ze pojmujesz je w dosyc waskim i raczej kolowkiwalnym sposobem jako zycie oddane gromadzeniu dobr.

Cytat:
mozliwe ze sa bardziej spojne ale dla mnie to jeszcze o niczym nie swiadczy bo w moim przekonaniu pomijasz wazne fakty jakimi sa uczucia.


Uczucia to troche chemii i wyladowania elektryczne w mozgu. Nie ma sensu sie nimi przejmowac, zwlaszcza jesli podpowiadaja nam dzialania przeczace logice.

Cytat:
tym lepiej dla Ciebie, ale odpowiedz jezeli mozesz na moje pytanie. ta duskusja ma pierwotny temat Jakie pożywienie jest najlepsze dla człowieka ? moim zdaniem sa przekonywujace dowody ze nawet jezeli odrzucasz zmniejszenie cierpienia zwierzat jako argument istotny (mimo ze dla wielu ludzi, nie tylko wegetarian ,oznaczalo by to duza kozysc i to tez trzeba brac pod uwage o ogolnym rozrachunku) to redukcja sporzywania produktow zwierzecych a nawet ich eliminacja przynioslaby ludzkosci korzysc


No i jakie jest to pytanie ?

Cytat:
mysle ze to daje nam wlasnie szanse do robienia tego co uwazamy za dobre. wazne wedlug mnie jest tutaj uwzglednienie wszystkich potrzeb, a nie tylko tych wybranych. powinienes dodac poziom uczuciowy/duchowy, nie mowie tu o jakiejkolwiek religii , mowie o realnych potrzebach i ograniczeniach tu i teraz. wedlug moich doswiadczen czlowiek jest istota zdolna (jak inne) do wspolodczuwania i dlatego krzywdzac inne istoty samemu odczuwa bol. miedzy innymi dlatego ja nie krzywdze innych, jest to dla mnie gorsze niz drobne wyrzeczenie (czegos materialnego np) ktore pozwoli mi tego uniknac. nie bede sie z Toba spierac ze fanatycy religijni sa ograniczeni, takze niektorzy wegetarianie jak i zreszta ludzie jedzacy mieso, prawie kazdy ma ustalone jakies mniej lub bardziej plynne zasady dotyczace tego co dobre i co jest zle, praktycznie nie da sie tu uniknac ograniczen, mysle jednak ze prawdziwym ograniczeniem wolnosci jest brak zasad. niezrozumiale jes tez dla mnie Twoje ciagle pisanie o przetrwaniu, nie znajdujemy sie wedlug moich wiadomosci na skraju zaglady po co wiec traktowac wszystkie sytuacje jak by tak bylo??


Pomijajac wiekszosc tej wypowiedzi w ktorej nie widze zadnej tresci poza jakims pseudomistcznym pitolenim skoncentruje sie na dwoch problemach:

Cytat:
mysle jednak ze prawdziwym ograniczeniem wolnosci jest brak zasad.


A na jakiej podstawie twierdzisz ze moj system to brak zasad ? Ja jestem do zasad jak najbardziej przywiazany i dlatego klade wielki nacisk we wszystkich swoich przemysleniach zeby zawarte w nich zasady byly jasne i klarowne. Inna sprawa ze moga byc one dla niektorych ludzi otumanionych lewackopseudohumanitarystycznymi ideami trudne do przyjecia.

Cytat:
Twoje ciagle pisanie o przetrwaniu, nie znajdujemy sie wedlug moich wiadomosci na skraju zaglady po co wiec traktowac wszystkie sytuacje jak by tak bylo??


Po to zeby uniknac znalezienia sie w takiej sytuacji w przyszlosci. Twoje rozumowanie jest troche jak europejskich lewakow z lat 60 XXw - wzbogacilismy sie dzieki kapitalizmowi to teraz wprowadzmy socjalizm zeby zadowolic masy - efekty znamy.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
tomoyo Płeć:Kobieta
Φι
ania
Φι

Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 13
Skąd: Katowice
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
PostWysłany: 2006-04-27, 21:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

chyba zupelnie nie pojmujesz o co mi chodzi. pytanie brzmi: Jakie pożywienie jest najlepsze dla człowieka ? czy warto wg Ciebie ograniczyc spozycie miesa, w jakim stopniu, jakie sa argumenty na kontyunace tradycji w tym wzgledzie?

sprawdzilam materializm na wikipedii i definicja nie odbiegala za bardzo od mojej. podtrzymuje to co pisalam
nie wazne czym sa uczucia, wazne ze sa. nie nalezy ich pomijac.

nie napisalam ze uwazam ze nie masz zasad i nie uwazam ze jestes ograniczony. od poczatku w Twoich wypowiedziach widac ze je masz. mysle jednak ze powinnismy, jak caly czas pisze, wrocic do tematu. nic o mnie nie wiesz, tym bardziej o moich zasadach i systemie wartosci. jedno nas laczy : moje zasady tez sa jasne , choc zupelnie inne. w moich przemysleniach uwzgledniam wspolczucie, doskonale wiem czego chce, do czego i jak daze.
nie proboje Cie przekonac do moich pogladow ani nie atakuje Twoich. taka dyskusja do niczego nie prowadzi wiec moze dajmy juz temu spokoj. dla mnie myslenie na Twoj sposob byloby bardzo bolesne, dlatego Ty mnie tez do swoich pogladow nie przekonasz.

_________________
Człowiek jest jedynym zwierzęciem, które czerwieni się i ma ku temu powody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-27, 22:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chyba zupelnie nie pojmujesz o co mi chodzi.


Niewykluczone.

Cytat:
pytanie brzmi: Jakie pożywienie jest najlepsze dla człowieka ?


Zdrowe i smaczne.

Cytat:
czy warto wg Ciebie ograniczyc spozycie miesa,


Nie wiem, ale dopuszczam taka mozliwosc.

Cytat:
w jakim stopniu


W takim jaki bedzie uzasadniony.

Cytat:
jakie sa argumenty na kontyunace tradycji w tym wzgledzie?


Brak przeciwskazan medycznych.

Cytat:
sprawdzilam materializm na wikipedii i definicja nie odbiegala za bardzo od mojej. podtrzymuje to co pisalam nie wazne czym sa uczucia, wazne ze sa. nie nalezy ich pomijac.


Wikipedia jest w takim razie do niczego, patrz tutaj : http://encyklopedia.pwn.pl/45544_1.html

Cytat:
taka dyskusja do niczego nie prowadzi wiec moze dajmy juz temu spokoj.


Wedle zyczenia.

Cytat:
dla mnie myslenie na Twoj sposob byloby bardzo bolesne, dlatego Ty mnie tez do swoich pogladow nie przekonasz.


No niestety prawda bywa bolesna i trudna (dla wielu za trudna) do zaakceptowania. Czasami uderza nas tak mocno ze az tracimy dech w piersiach i padamy na kolana. Ale trzeba sie podniesc, otrzepac ubranie i kroczyc dalej przez zycie - ten kto tak uczyni jest prawdziwie istota ludzka.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
tomoyo Płeć:Kobieta
Φι
ania
Φι

Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 13
Skąd: Katowice
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 3/8
 37%
PostWysłany: 2006-04-29, 14:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

dziekuje za odpowiedz i link do definicji materializmu ,rozmowa z Toba z pewnoscia czegos mnie nauczyla Smile
Cytat:
No niestety prawda bywa bolesna i trudna (dla wielu za trudna) do zaakceptowania. Czasami uderza nas tak mocno ze az tracimy dech w piersiach i padamy na kolana. Ale trzeba sie podniesc, otrzepac ubranie i kroczyc dalej przez zycie - ten kto tak uczyni jest prawdziwie istota ludzka.

zgadzam sie w 100%. natomiast z pewnoscia nie widzisz nic dziwnego w tym ze nadal do zasadnosci zabijania nie jestem przekonana. moze nie jestem w stanie nikogo w niektorych sytuacjach ochronic, ale za to nikt nie musi nikogo przed mna chronic, a ja osiagnelam nowy poziom harmonii wewnetrznej Smile pozdrowienia

_________________
Człowiek jest jedynym zwierzęciem, które czerwieni się i ma ku temu powody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
sting89 Płeć:Mężczyzna
Φ
Φ

Dołączył: 27 Gru 2006
Posty: 1
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
PostWysłany: 2006-12-28, 13:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

a mi to wyglada w ten sposob :
ktos zamiast chodzic na nogach postanowil chodzic na rekach , uwaza to z objaw swej niebywalej inteligencji w przeciwienstwie do reszty szarej bezmozgiej populacji ktora zamiast ruszyc glowa i wybrac to co jest lepsze ( bo w przekonaniu i to bardzo glebokim tej osoby jest ze chodzenie na rekach jest lepsze , korzystniejsze etc... ) to oni biorac bezmyslnie przyklad z otoczenia i tradycji .... CHODZA NA NOGACH ! ! ! ... ahhh te biedne zagubione duszyczki Laughing
naprawde niepodoba mi sie dorabianie jakiejs wielkiej ideologii do wlasniej diety , fakt ze moze nie jedzenie miesa ma glebszy sens ale ta cala wasza idea kojarzy mi sie z dazeniem do jakiejs utopii , ktorej sory ale moim zdaniem nigdy nie osiagniecie ,
wiadomo ze mozecie probowac ale nie uda wam sie odwiesc ludzi od jedzenia miesa chocby ze wzgledu na fakt iz jest to gleboko zakorzenione w tradycji itd.

w moim przekonaniu fakt iz bialka zwierzece sa nieporownywalnie lepiej przyswajalne dla organizmu czlowieka niz roslinne o czyms musi swiadczyc ...
zwracacie uwage ze wytykacie osobom jedzacym mieso , ze robia to bezmyslnie
a moze ktos je mieso nie tylko ze wzgledu na tradycje , biorac przyklad z wiekszosci populacji ale rowniez dlatego ze w jego przekonaniu jest to po prostu lepsze rozwiazanie

cala ta krucjata jest dla mnie czyms na ksztalt kabaretu , szczegolnie gdy z jednej strony krzyczycie o potrzebie rownosci nie tylko ludzi wobec siebie lecz nawet zwierzat wobec ludzi a z drugiej strony osoby nie podzielajace waszych przekonan traktujecie jak bezmozgow , debili , ludzi ktorzy niezdolni sa do samodzielnego myslenia i obrania jedynej slusznej ( WASZEJ Laughing ) drogi ...

ot taki wywod gowniarza Wink

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-12-28, 18:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Wywod dosc "prostolinijny" ale bez watpienia trafny. Ja bym do tego dodal, ze w szerszym ujeciu, wegetarianizm jest jedna z wielu fikcji ktore tworzy czlowiek w celu negacji nicosci swej egzystencji. Natomiast fakt ze tak wielu tutejszych wegetarian jest ateistami jest moim zdaniem dowodem na to ze czlowiek moze zanegowac Boga, ale i tak musi znalezc sobie jakichs bogow (choc nie bedzie ich tak nazywal), ktorym bedzie sluzyl, po to zeby nadac sens swemu zyciu. Wiekszosc ludzi, nawet tych ktorzy epatuja swoim wolnomyslicielstwem i odrzuceniem autorytetow jest zwyczajnie zbyt slaba zeby zaakceptowac nihilizm ktory jest jedyna sensowna opcja ktora pozostaje po odrzuceniu mitu.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-12-28, 20:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Prostolinijne to jest Twoje podejscie do osądzania wszystkich postów na tym forum. Czulu każdy -izm, czy to będzie wegetarianizm, ateizm czy nihilizm Arrow jest fikcją Exclamation To co człowiek wymyśla jest niczym w stosunku do zastanego bytu. To byt nas determinuje a nie my jego. Śmieszne ludki na śmiesznej planecie, które głośno krzyczą i chcą zmienić byt, żenada... bawcie się, róbcie zdjęcia.. sylwester się zbliża..

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-12-28, 22:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Krytyk napisał/a:
To co człowiek wymyśla jest niczym w stosunku do zastanego bytu. To byt nas determinuje a nie my jego.


A to przypadkiem nie jest jakas forma realizmu/determinizmu he ? O ile sie interesuje filozofia to powyzszy sad nie jest wcale taki oczywisty.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
yeti Płeć:Mężczyzna
Φι
Φι

Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 22
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 4/9
 44%
PostWysłany: 2006-12-29, 21:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Tomek napisał/a:
Według mnie zwierzęce białko jest potrzebne Przecież człowiek jest z natury wszystokożercą i jest do tego stworzony. Zresztą poczytajcie sobie o diecie Kwaśniewskiego to sami zobaczycie ....

Dokładnie.

Jak mi przekonacie wilka, żeby nie zjadał owcy, to przestanę jeść mięso. Takie prawa przyrody, kropka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
vegge Płeć:Kobieta
Φ
www.vegie.pl
Φ

Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 2
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
PostWysłany: 2007-06-29, 13:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

na tych linkach znajdziecie wsyztsko na ten temat.



http://katalogstron.tie.pl/n-25-zalety_wegetarianizmu.html
http://artykuly24.info/n-61-witaminy_na_diecie_wegetarianskiej.html
http://seo.search-mash.pl/ekologiczne-odzywianie/
http://seo.search-mash.pl/ekologiczne-odzywianie/

pozdrawiam

_________________
http://ekologia.vegie.roxhost.com/
http://weganizm.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group