Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy próżnia istnieje?
Autor Wiadomość
Upi Płeć:Mężczyzna
Φι
Φι


Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 23
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 5/9
 55%
PostWysłany: 2007-09-14, 12:38   Czy próżnia istnieje? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Tak sobie myślałem czy próżnia istnieje? W laboratoryjnych pomieszczeniach przecież jest? A własnie, że nie bo zawsze coś jest nigdy nie ma tak by w pomieszczeniu nic nie było. Zawsze jest obszar więc nie ma próżni. Nie wiem czy dobrze zamieściłem to zagadnienie w dobrym dziale, jeśli się pomyliłem przepraszam.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Hetman Aryman Płeć:Mężczyzna
Φ
Φ

Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2007
Posty: 9
Skąd: Cieszyn
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 8/9
 88%
PostWysłany: 2007-10-16, 14:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Z fizycznego punktu widzenia
Proznia to miejsce w ktorym nie ma czastek,wiec zle to interpretujesz mowiac ze istnieje jakis obszar-przestrzen-aby ona zaistniala musi byc od czegos-jakiegos punktu materialnego uzalezniona

_________________
Najlepsze jest dla ciebie zupełnie nieosiąglane:nie narodzić się,nie istnieć,być niczym.Najlepsze zaś po tym jest dla Ciebie-prędko umrzeć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Upi Płeć:Mężczyzna
Φι
Φι


Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 23
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 5/9
 55%
PostWysłany: 2007-11-11, 00:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Czy takim punktem materialnym może stać się przestrzeń? Jeśli Jaś na tablicy napisze przestrzeń stworzy materię i ludzie co będą widzieli? Odp: napis na tablicy Laughing a co sobie wyobrażą? Wyobrażą sobie przestrzeń czy próżni nie widać? A właśnie że widać bo widać to pomieszczenie czy miejsce a nie można powiedzieć że coś co jest widoczne nie istnieje a skoro istnieje to musi istnieć. W środku tego czegoś też się więc coś znajduje bo to co widzialne więc i określane jako pewien obszar zamknięty nie może nagle nie istnieć i stanowić nic. hehe przelewam z pustego w próżne myśli by może wyjść z błędu a może postrzec inaczej to co zdaje się albo zdawać się może oczywiste.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
XPL0173R Płeć:Mężczyzna
Φ
Chosen One
Φ


Wiek: 35
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 8
Skąd: Lubin(Warszawa ATM)
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
PostWysłany: 2007-11-11, 12:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
musi byc od czegos-jakiegos punktu materialnego uzalezniona

Cytat:
Czy takim punktem materialnym może stać się przestrzeń?

Hmmm a czy przestrzeń mam masę? Razz
Cytat:
A właśnie że widać bo widać to pomieszczenie czy miejsce a nie można powiedzieć że coś co jest widoczne nie istnieje a skoro istnieje to musi istnieć.

Pomieszczenie widać, bo do oczu docierają fotony. I nie ma tu nic do rzeczy czy są tu TYLKO te fotony i próżnia, czy też pomieszczenie.
Możesz rozwinąć to "jeżeli istnieje to musi istnieć" bo można różnie interpretować Razz
Poza tym ok, naukowcy twierdzą "próżnia doskonała nie istnieje". Ale wystarczy wziąść odpowiednio mały wycinek przestrzeni, by była tam sama próżnia(rzędu, powiedzmy, 10^(-999999+) m3...

_________________
Jestem całkowicie zależny od systemu, bez którego nie mogę istnieć. Problem w tym, że społeczeństwo wmawia mi że to Windows, podczas gdy w rzeczywistości jest to BIOS...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Badacz Pism Płeć:Mężczyzna
Φιλ
Φιλ

Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 29
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 2/11
 18%
PostWysłany: 2007-12-28, 20:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

XPL0173R napisał/a:
Poza tym ok, naukowcy twierdzą "próżnia doskonała nie istnieje". Ale wystarczy wziąść odpowiednio mały wycinek przestrzeni, by była tam sama próżnia(rzędu, powiedzmy, 10^(-999999+) m3...

Próżnia nie istnieje. Sam to dowiodłeś podając ten wynik pomiaru.
Jest to raczej zwyczajowe określenie dla naszego zobrazowania jakiejś pustki, skrajnie małej gęstości cząstek w przestrzeni. Jednak te pustkę - próżnię można zmierzyć, a jeśli można zmierzyć to idealna próżnie nie istnieje.
Jest materia rozproszona w przestrzeni i ją można zmierzyć, jednak próżni nie zmierzysz.
Podobnie jest z ciemnością i zimnem, i złem - te nie istnieją.

_________________
"Jeśli więc oznajmiam dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powodem do chlubienia się, gdyż nałożono na mnie konieczność. Doprawdy, biada mi, gdybym nie oznajmiał dobrej nowiny!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group