Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Czy można pokonać śmierć?
Autor Wiadomość
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-06, 22:23   Czy można pokonać śmierć?

Czy można pokonać śmierć? Jeśli tak, to jaka jest nadzieje dla umarłych?
Czy kiedyś jeszcze zobaczymy swoich bliskich?
Zmarłej osoby nie przywróci nam ani bogactwo, ani władza.
Mędrcy oraz intelektualiści nie potrafią na to nic poradzić.
Silni ronią łzy na równi ze słabymi.
Przejdź na dół
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-03-07, 18:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy się nie da. Ale za jakieś sto/dwieście lat, o ile ludzkość nie dokona samodestrukcji, to kto wie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-03-07, 18:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

JAKTO SIE NIE DA ? "Learn to know the Jehowa interpretation of the Bible, and you will acheive power greater than any scientist" Laughing

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adamadamus
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-07, 20:26   

Na pewno jest jakiś sposób. Ale myśle, że narazie jest on poza zasięgiem przeciętnego człowieka.
Powrót do góry
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-03-08, 15:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Czulu napisał/a:
JAKTO SIE NIE DA ? "Learn to know the Jehowa interpretation of the Bible, and you will acheive power greater than any scientist" Laughing


Genialne, naprawdę genialne my Lord Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-03-08, 19:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

myślący, że miłuje prawdę napisał/a:
Czy można pokonać śmierć?

nie można. Śmierć to naturalna kolej rzeczy.

Cytat:
Jeśli tak, to jaka jest nadzieje dla umarłych?

Na pewno nie zmartwychwstanie po Armagedonie:P

[uuote]Czy kiedyś jeszcze zobaczymy swoich bliskich?
[/quote]
tych zmarłych? Nie.

Cytat:
Zmarłej osoby nie przywróci nam ani bogactwo, ani władza.

ani Jehowa. Dlaczego? To oczywiste - nie istnieje.

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-03-09, 09:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie można


Jeszcze nie mozna. Skoro czlowiek umie latac i dotrzec do ksiezyca, zobaczyc atom i porozumiewac sie sie miedzy soba w czasie rzeczywistym na odleglosc tysiecy kilometrow to i ta bariera predzej czy pozniej padnie. Niesmiertelnosc i podroze z predkoscia nadswietlna to obecnie dwa najwieksze cele nauki do osiagniecia, i moge sie zalozyc ze kiedys dopniemy swego.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-11, 09:01   

Czulu napisał/a:
Skoro czlowiek umie latac i dotrzec do ksiezyca, zobaczyc atom i porozumiewac sie sie miedzy soba w czasie rzeczywistym na odleglosc tysiecy kilometrow to i ta bariera predzej czy pozniej padnie. Niesmiertelnosc i podroze z predkoscia nadswietlna to obecnie dwa najwieksze cele nauki do osiagniecia, i moge sie zalozyc ze kiedys dopniemy swego.

To naprawdę bardzo mało.
Spodziewałem sie takiej odpowiedzi.
No bo jakie mogą mieć propozycje w tym temacie ci, którzy Boga odrzucają?
Właśnie takie.
Na pytanie: Jak zostanie zaspokojone pragnienie dłuższego życia?
Pracownicy Amerykańskiej Akademii Medycyny Przeciwdziałającej Starzeniu poświęcili mnóstwo czasu na badania nad przedłużeniem ludzkiego życia. Jeden z naukowców powiedział: „Spodziewam się żyć przynajmniej 130 lat”. Żeby przedłużyć sobie życie połyka on codziennie 60 tabletek.
Czy jednak jest to właściwe? Nie.
Jednak sama odpowiedź adwersarzy jest nie na temat.
Pytanie dotyczyło ludzi, którzy umarli jakiś czas temu nie zaś samej przyszłości:
'Czy kiedyś jeszcze zobaczymy swoich bliskich?'
Te zaś odpowiedzi nie uwzględniają ludzi tych, którzy umarli wiele, wiele lat temu.
Można sobie fantazjować na temat: 'czego to ludzie jeszcze nie osiągną w przyszłości'.
Jednak po tamtych ludziach nic nie pozostało, jak więc ich potomkowie mieliby przywrócić im życie?
Każdy w tym momencie "racjonalista" przyzna, iż dla ludzi jest to temat nie do rozwiązania.
Musi tu zadziałać Bóg!

Szczególnie warto o tym pomyśleć w kontekście ludzi wierzących, lojalnych sług Boga, którzy począwszy od biblijnego Abla i wielu po nim, mieli obiecane "życie wieczne tu na ziemi", w raju, gdy już będzie panowało Królestwo Boże.
Biblia wyraźnie mówi, iż Hades i Szeol [wspólny grób ludzkości] będą puste i zostaną zlikwidowane.

To jeden z wielu tematów obnażający słabość ludzkiego umysłu.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-03-11, 12:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Milujacy - pozyjemy zobaczymy czy ludzie wybiora wrobla w garsci czy kukulke na dachu majac do wyboru zycie niesmiertelne na ziemi i mgliste, niespojne oparte na bajeczkach obiecnaki kaplanow. Btw Hades to miejsce pobytu dusz zmarlych w greckiej mitologi. Widac ze Biblia czerpala od najlepszych Mr. Green .

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-11, 14:53   

Czulu napisał/a:
ludzie wybiora wrobla w garsci czy kukulke na dachu majac do wyboru zycie niesmiertelne na ziemi i mgliste, niespojne oparte na bajeczkach obiecnaki kaplanow.

To nie takie proste, bo to że będzie życie wieczne na ziemi to rzecz pewna, jednak kto z niego skorzysta.
Nie widzę tego wróbla ani kukułki.
Odrzucanie Boga, to odrzucanie wszystkiego co On proponuje i nie ma tu drugiego podejścia. Jeśli nawet zobaczysz coś co ciebie przekona o istnieniu Boga, to wiara ludzi musi być wypróbowana.
To według twojego widzi mi się rzecz cała funkcjonuje, ale wedłu ustalonej drogi przez Jehowę.
Co mają z tym wspólnego kapłani różnych religii?
Uczą ludzi wierzyć w to co widzą, nie uczą więc prawdziwej wiary w Boga, którego nikt nie widział.
Btw Czy dla ciebie Jezus jest realną osobą?
Gdyby nie było zmartwychwstania to człowiek byłby najbiedniejszą istotą pod słońcem.
Jego myślenie, abstrakcyjne myślenie, właściwość występująca jedynie u Boga, aniołów i ludzi na nic mu byłoby przydatne, a raczej rozczarowanie.
Jehowa kocha ludzi, dał tego wspaniałe dowody, ziemię przygotował dla nich.
Pierwsze proroctwo brzmialo:
"I przemówił Bóg: "Uczyńmy człowieka na nasz obraz, na nasze podobieństwo, i niech im będą podporządkowane ryby morskie i latające stworzenia niebios oraz zwierzęta domowe i cała ziemia, jak również wszelkie inne poruszające się zwierzę, które się porusza po ziemi".
I Bóg przystąpił do stworzenia człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył; stworzył ich jako mężczyznę i kobietę.
Potem Bóg ich pobłogosławił i rzekł do nich Bóg:
"Bądźcie płodni i stańcie się liczni oraz napełnijcie ziemię i opanujcie ją, a także podporządkujcie sobie ryby morskie i latające stworzenia niebios, i wszelkie żywe stworzenie, które się porusza po ziemi"(Rodzaju 1:26-2Cool.

Z powodu nieposłuszeństwa ludzi realizacja tego zamierzenia się nieco odwlecze, ale nigdy nie było powiedziane kiedy ma być ziemia pełna ludzi i kiedy będzie raj na ziemi.
Ale że tak będzie to fakt, bo tak powiedział Bóg u którego kłamstwo jest niemozliwe.
Kto chce niech wierzy, a kto nie, to nie.

Szkoda, że tylko to miejsce występowania slowa Hades znasz, mitologie to legendy i słowa. Prestiż mitologii jest raczej sugerowany, aniżeli stwierdzany. To bajki.
Nijak się mają do prawdy biblijnej.
Chba szkoda czasu przywiązywać się do bajek i legend, gdy mija życie.
Powrót do góry
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-03-11, 21:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

miłujący... napisał/a:
No bo jakie mogą mieć propozycje w tym temacie ci, którzy Boga odrzucają?

na pewno racjonalne:P
A jakie moga miec propozycje ci, którzy w Boga wierzą? takie, jakie sobie tylko wymarzą: jedni wieczne życie w raju na ziemi, inny wieczne życie w niebie, jeszcze inni wędrówkę dusz i w końcu wieczne życie na niebiańskich planetach...

Cytat:
'Czy kiedyś jeszcze zobaczymy swoich bliskich

ale po co? Dl;aczego miałbym chcieć jeszcze ich zobaczyć? Byli, zrobili swoje najlepiej jak potrafili, i odeszli. Oczywiście tęsknię, ale to wszystko. Dziś przyszli nowi bliscy, których kocham nie mniej niż tych, co odeszli...

Cytat:
Biblia wyraźnie mówi, iż Hades i Szeol [wspólny grób ludzkości] będą puste i zostaną zlikwidowane

tylko na chwilę. Potem będzie Armagedon, i miłosierny Jezus, na rozklaz nie mniej miłosiernego Jegowy, zabije wszystkich nie-świadków Jehowy...

Cytat:
wiara ludzi musi być wypróbowana

po co, jeśli Bóg, w którego wierzysz, jest wszystkowiedzący?

Cytat:
Gdyby nie było zmartwychwstania to człowiek byłby najbiedniejszą istotą pod słońcem.

jakoś muszę żyć z ta świadomością...
Chociaż uważam, że jestem najszczęśliwszą istoptą na świecie, chociażby dlatego, że inne istoty, w przeciwieństwie do ludzi, nie mogą zdać sobie zsrawy z tego, że są bądź nie sa szczęśliwe. Jestem na szczycie:P

Cytat:
Jehowa kocha ludzi, dał tego wspaniałe dowody

mnie chyba nie kocha, bo żadnego wspaniałego dowodu nie zauważyłem :/

Cytat:
To bajki

nie większe niż Biblia. Nie wiem, czy wiesz, ale autorzy Biblii bardzo dużo zaczerpnęli z tych bajek - mitologii...

serdecznie pozdrawiam. I życzę owocnych poszukiwań prawdy, bo jak widzę, jeszcze nie znalazłeś

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-14, 10:08   

Sivis Amariama napisał/a:
na pewno racjonalne

Gdy czytam odpowiedzi tracę pewność czy odpowiadający rozumieją określenie: "racjonalnie".
Jest ono wyraźnie niezrozumiane i nadużywane.
Myślę, że głównie służy zakryciu swej małej wiedzy.

Sivis Amariama napisał/a:
A jakie moga miec propozycje ci, którzy w Boga wierzą? takie, jakie sobie tylko wymarzą:

Cóż kiepskim studentem byłeś skoro takie rzeczy opowiadasz.
Wszystko, co Jehowa postanowił uczynić dla ludzi i z ludźmi oznajmił w swoim Słowie Biblii.
Nie może więc człowiek budować swoich nadziei na piasku, powstałych u niego w głowie, bo żadnej wartości nie mają.
Jehowa dał ludziom gwarancję co do zmartwychwstania:
"Ustalił bowiem dzień, w którym zamierza w prawości sądzić zamieszkaną ziemię przez męża, którego wyznaczył, udzielił też gwarancji wszystkim ludziom poprzez wskrzeszenie go z martwych"


Sivis Amariama napisał/a:
ale po co? Dl;aczego miałbym chcieć jeszcze ich zobaczyć? Byli, zrobili swoje najlepiej jak potrafili, i odeszli. Oczywiście tęsknię, ale to wszystko. Dziś przyszli nowi bliscy

Myślę że są ludzie, którzy podchodzą do tych kwestii inaczej niż ty.
Ty zaś możesz mieć pogląd taki jaki ci odpowiada.
Ciekawe jednak jest to, że Jehowa przewidział takie głosy, ponieważ będą wzbudzani z martwych ludzie kolejno cofając się w czasie począwszy od tych, którzy ostatnio umarli.
W ten sposób będą oczekiwani przez tych bliskich, którzy ich pamiętają i mogą rozpoznać.
I tak dalej, aż do Abla.
Czy faktycznie jest tobie obojętne, by zobaczyć się z kimś kogo kochałeś a umarł rok temu, albo kilka lat temu, czy może miesiące temu?

Sivis Amariama napisał/a:
tylko na chwilę. Potem będzie Armagedon, i miłosierny Jezus, na rozklaz nie mniej miłosiernego Jegowy, zabije wszystkich nie-świadków Jehowy...

Co ty za bzdury piszesz?
I ty twierdzisz, że studiowałeś ze Świadkami Jehowy.
Nie przyznawaj się do tego, bo to źle o tobie świadczy.

Zmartwychwstanie zapowiedział Bóg po Armagedonie w nowym porządku.
Jednak jeśli ktoś w tym nowym życiu będzie zatwardziałym grzesznikiem zostanie uśmiercony bez możliwości zmartwychwstania - to zagłada - Gehenna.

Sivis Amariama napisał/a:
po co, jeśli Bóg, w którego wierzysz, jest wszystkowiedzący?

Teraz jestem pewien, że ty ze Świadkami Jehowy w ogóle kontaktu nie miałeś, a co dopiero studium.

Sivis Amariama napisał/a:
Jestem na szczycie:P

Upadek ze szczytu najbardziej jest bolesny.

Sivis Amariama napisał/a:
mnie chyba nie kocha, bo żadnego wspaniałego dowodu nie zauważyłem :/

Ale czy naprawdę zasługujesz na to byś zauważył?
Mogłeś przejrzeć na oczy, ale ty nie chcesz. Tobie wystarczy to co masz.
I masz to coś.
Cytat:
nie większe niż Biblia. Nie wiem, czy wiesz, ale autorzy Biblii bardzo dużo zaczerpnęli z tych bajek - mitologii...
serdecznie pozdrawiam. I życzę owocnych poszukiwań prawdy, bo jak widzę, jeszcze nie znalazłeś

Gdybyś znał historię religii i historię Biblii nie mówił byś takich rzeczy.
Ludzie od samego początku mówią o określonych wydarzeniach, które wiążą się z działaniem Jehowy. Odeszli od Niego.
Zaczęli tworzyć swoje religie, ale początek często jest wspólny - na przykład wszędzie możesz znaleźć informacje o wielkiej wodzie zalewającej ziemię. I wiele jeszcze innych zdarzeń, chociaż nie wiążą ich z Jehową.
Nie ma starszej księgi od Biblii, nie ma bardziej rozpowszechnionej i tak często czytanej, a jednocześnie tak brutalnie zwalczanej.
Bóg ją zachował w formie dostępnej jak pierwotnie spisana.
Jednak znać będą jej treść jedynie ci którzy posłani sa przez Boga by głosić dobrą nowinę: Przybliżyło sie Królestwo Niebios!
Powrót do góry
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-03-15, 20:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wszystko, co Jehowa postanowił uczynić dla ludzi i z ludźmi oznajmił w swoim Słowie Biblii

tylko że ja nie widzę podstaw do wiary w istnienie Jehowy, a Biblię uważam za dzieło rąk ludzkich. I tylko ludzkich.

Cytat:
Myślę że są ludzie, którzy podchodzą do tych kwestii inaczej niż ty.

są. I to oni zostaja świadkami Jehowy, krysznowcami i wyznawcami innych religii gwarantujących im spotkanie ze zmarłymi i zycie wieczne...

Cytat:
Czy faktycznie jest tobie obojętne, by zobaczyć się z kimś kogo kochałeś a umarł rok temu, albo kilka lat temu, czy może miesiące temu?

Jest mi ich brak. Ale pogodziłem się z tym, że nic ich nie wskrzesi; zyję dniem dzisiejszym. Carpe diem

Cytat:

Teraz jestem pewien, że ty ze Świadkami Jehowy w ogóle kontaktu nie miałeś, a co dopiero studium.

heh
znam wizję świadków. Tylko że mnie nie zadowala

Cytat:
Upadek ze szczytu najbardziej jest bolesny.

zgadzam się. Tylko że ewolucja gwarantuje mi, że nie upadnę. Moge się tylko piąć ku górze.

Cytat:
Ale czy naprawdę zasługujesz na to byś zauważył?

czyli Jehowa nie jest bezinteresowny?

Cytat:
Gdybyś znał historię religii i historię Biblii nie mówił byś takich rzeczy.

opieram się m. in. na publikacjach K. deschnera, M. Hubertusa i J. Kozłowskiego

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-17, 21:21   

Sivis Amariama napisał/a:
opieram się m. in. na publikacjach K. deschnera, M. Hubertusa i J. Kozłowskiego

Ja zaś opieram sie na Biblii.
"Ty jednak trwaj w tym, czego się nauczyłeś i w co po przekonaniu się uwierzyłeś, wiedząc, od jakich osób się tego nauczyłeś
i że od najwcześniejszego dzieciństwa znasz święte pisma, które mogą cię uczynić mądrym ku wybawieniu przez wiarę związaną z Chrystusem Jezusem.

Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości,
[w jakim celu?]
aby człowiek Boży był w pełni umiejętny, całkowicie wyposażony do wszelkiego dobrego dzieła.
"
Kto odniesie większe korzyści ty czy ja?
Co do tego nie mam żadnych wątpliwości, ten fragment jednoznacznie o tym mówi.
Powrót do góry
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-03-17, 21:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

poczekamy, zobaczymy...

może się założymy, do kiedy nadejdzie armagedon? Cool

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group