Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
cyrk Zalewski
Autor Wiadomość
martami Płeć:Kobieta
Φ
Φ

Dołączyła: 14 Kwi 2006
Posty: 8
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 7/9
 77%
PostWysłany: 2006-04-24, 19:54   cyrk Zalewski Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

http://empatia.pl/str.php?dz=5&id=538

http://empatia.pl/str.php?dz=5&id=530

zobaczcie jaki jest wlasciciel najwiekszego cyrku w Polsce.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-04-26, 09:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

To przerażające i w dodatku czerpią zyski z wykorzystywania zwierząt. Dla mnie osobiście, zwięrzęta są na pierwszym miejscu, a ludzie na drugim.. Ludzie są wirusami na tej planecie w przeciwieństwie do innych organizmów żyjących na Ziemi. Zabijają i niszczą środowisko dla przyjemności. Żenujące....

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-26, 09:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ludzie niszcza, ale tez tworza rzeczy wzniosle i piekne. Zwierzeta tylko trwaja.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-04-26, 10:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Czasami tworzą takie piękne irracjonalne obrazy... że nie wiadomo czy płakać czy śmiać się... Może z 5% ludzi na tej planecie żyje racjonalnie i tworzy coś mądrego i pięknego... reszta... to szara masa odbiorców żywiąca się trupami i żyjąca w smrodzie własnej egzystencji.. Twisted Evil

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-26, 15:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

A czy ja wielbie kazdego czlowieka z osobna ? Sam napisalem kiedys ze "kocham ludzkosc jako idee". Za co mam kochac zwierzeta ? Za puszystosc siersci ? Jak na "niszczyciela pierdol" bardzo czesto zdarza sie Panu pierdolic (za przeproszeniem), tak z tym bOGIEM jak i teraz ze zwierzetami wazniejszymi od ludzi.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-04-26, 17:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

czŁOWIEKU, a czy ja każe Ci wielbić każdego człowieka z osobna? Czy ja Ci każe kochać zwierzęta za puszystość sierści? Ja tylko wyraziłem swój pogląd, do czego mam prawo. Z tym "pierdoleniem" to uważaj, piszesz na tym forum jakbyś się uważał za wszystko wiedzącego.... Wracając do tematu, to wiedz jedno, że ja postrzegam świat nie jako wytwór idealistycznych, konwencjonalnych teorii, które są dziś zaszczytnym źródłem ludzkiego dorobku kulturalnego, lecz jako rzeczywistość organiczną, w której żyją organizmy, bardziej lub mniej rozwinięte. Ten ludzki dorobek kulturalny jest źródłem zagrożenia w świecie, ludzie się nie zastanawiają nad swoim postępowaniem, żyją bo żyć trzeba... a życia to trzeba się najpierw nauczyć, zastanawiałeś się kiedyś dlaczego jesz mięso? Napewno nie... lub wydaje Ci się, że się zastanawiałeś, bo po prostu wszyscy jedzą, tak było zawsze i tak będzie teraz. Koniec, na tym się kończy argumentacja, jesteś tak zakorzeniony w tym, że będzie Ci się zawsze wydawało, że sam stanowisz o sobie, a tak naprawdę jesteś kołem zębatym w tej wielkiej maszynie (czyt. dorobku kulturalnym), ale to tylko złudzenie....Jakbyś interesował się bardziej światem, to byś potrafił wyjść poza wąskie ramy tego dogmatycznego myślenia, a wtedy zobaczyłbyś prawdziwy świat wolny od wszelkich konwencji i wytrenowanych ludzkich zachowań. Zastanów się, dlaczego robisz to, tamto, dlatego, że tak trzeba? Bo tak nakazuje tradycja? (...)

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-26, 18:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
czŁOWIEKU, a czy ja każe Ci wielbić każdego człowieka z osobna?


No i tu jest juz blad ortograficzny Smile

Cytat:
Ja tylko wyraziłem swój pogląd, do czego mam prawo


Ale, "niszczycielu pierdol" uwazam ze ten poglad jest "pierdola". Po prostu nie widze zadnych podstaw zeby stawiac zwierzeta ponad ludzmi co w "zacietrzewionym bulwersie" postulowales.

Cytat:
Z tym "pierdoleniem" to uważaj, piszesz na tym forum jakbyś się uważał za wszystko wiedzącego...


Sofistyka Smile To "pierdolenie" to tylko taka zartobliwa gra slow wiec po co te grozby ?

Cytat:
Wracając do tematu, to wiedz jedno, że ja postrzegam świat nie jako wytwór idealistycznych, konwencjonalnych teorii, które są dziś zaszczytnym źródłem ludzkiego dorobku kulturalnego, lecz jako rzeczywistość organiczną, w której żyją organizmy, bardziej lub mniej rozwinięte. Ten ludzki dorobek kulturalny jest źródłem zagrożenia w świecie, ludzie się nie zastanawiają nad swoim postępowaniem, żyją bo żyć trzeba... a życia to trzeba się najpierw nauczyć, zastanawiałeś się kiedyś dlaczego jesz mięso? Napewno nie... lub wydaje Ci się, że się zastanawiałeś, bo po prostu wszyscy jedzą, tak było zawsze i tak będzie teraz. Koniec, na tym się kończy argumentacja, jesteś tak zakorzeniony w tym, że będzie Ci się zawsze wydawało, że sam stanowisz o sobie, a tak naprawdę jesteś kołem zębatym w tej wielkiej maszynie (czyt. dorobku kulturalnym), ale to tylko złudzenie....Jakbyś interesował się bardziej światem, to byś potrafił wyjść poza wąskie ramy tego dogmatycznego myślenia, a wtedy zobaczyłbyś prawdziwy świat wolny od wszelkich konwencji i wytrenowanych ludzkich zachowań. Zastanów się, dlaczego robisz to, tamto, dlatego, że tak trzeba? Bo tak nakazuje tradycja? (...)


No i dalej nie widze tu sensownej arguementacji podpierajacej podlad ze "dla mnie osobiście, zwięrzęta są na pierwszym miejscu, a ludzie na drugim.. ". Nie rozumiem tez wscieklego ataku (a raczej jego zwiazku z kontekstem dyskusji) na moje kulinarne gusta - zwierzeta tez jedza mieso, czemu tylko ja jestem "be" ? Bo dzieki rozumowi wole je sobie ugotowac i przyprawic ? Kiedys jak bede mial czas to dokladnie zbadam kwestie wegetarianizmu i zapewniam ze podejme decyzje jak najbardziej dla siebie korzystna. Ale nie dlatego ze lubie zwierzeta tylko dlatego ze dzialam w imi zwiekszenia swoich szans na przetrwanie.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-04-26, 19:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
czŁOWIEKU, a czy ja każe Ci wielbić każdego człowieka z osobna?


No i tu jest juz blad ortograficzny


Widzę, że dalej tkwisz w swojej nieświadomości... Co to jest błąd ortograficzny? Co to jest ortografia? Zastanów się i odpisz... ale jeśli chcesz napisać, to co inni chcą usłyszeć, bo tak nakazuje tradycja... to lepiej wcale nie odpisuj, bo mi nie zależy na pseudo-wiedzy nieświadomych ludzi.....

Cytat:
Cytat:
Ja tylko wyraziłem swój pogląd, do czego mam prawo


Ale, "niszczycielu pierdol" uwazam ze ten poglad jest "pierdola". Po prostu nie widze zadnych podstaw zeby stawiac zwierzeta ponad ludzmi co w "zacietrzewionym bulwersie" postulowales.



Pierdoły są pozostałością rozwoju prymitywnych stadiów kultury ludzkiej i takie trzeba zwalczać, bo powielają zachowania nieświadomych istot, którym wydaje się, że żyją...
Zacietrzewiony bulwers to oddajesz regularnie przez swój odbyt. Walisz kupsko takie same jak każde zwierzę i co najważniejsze, twoja wyższość nad zwięrzętami wcale nie wynika z myślenia, bo ono w ogóle nie zachodzi... to pseudo-myślenie 95-ciu procent dorosłych niby wykształconych osobników zwanych "człowiek" na planecie Ziemia jest poniżej poziomu młodego osobnika z gatunku naczelnych. Nie musisz widzieć podstaw wyższości zwierząt nad ludźmi, i nigdy ich nie zauważysz... dopóki człowiek będzie dla ciebie zawsze wytworem kultury, zamiast organizmem, tkwij dalej w swojej wyimaginowanej wyższości...

Cytat:
No i dalej nie widze tu sensownej arguementacji podpierajacej podlad ze "dla mnie osobiście, zwięrzęta są na pierwszym miejscu, a ludzie na drugim.. ". Nie rozumiem tez wscieklego ataku (a raczej jego zwiazku z kontekstem dyskusji) na moje kulinarne gusta - zwierzeta tez jedza mieso, czemu tylko ja jestem "be" ? Bo dzieki rozumowi wole je sobie ugotowac i przyprawic ?


Zwierzęta jedzą mięso, bo są drapieżnikami i muszą, nie zabiją dla przyjemności i uciech kulinarnych uczt, które są wytworem prymitywnej ludzkiej kultury, a Ty dlaczego jesz? Bo Ci się wydaje że smakuje Ci mięso? Bo mamusia Cię wychowała na mięsku i teraz nie chce ci się nad tym zastanawiać czy jest to słuszne czy nie, albo masz ważniejsze sprawy na głowie, na przykład pseudo-myślenie?

Cytat:
Kiedys jak bede mial czas to dokladnie zbadam kwestie wegetarianizmu i zapewniam ze podejme decyzje jak najbardziej dla siebie korzystna. Ale nie dlatego ze lubie zwierzeta tylko dlatego ze dzialam w imi zwiekszenia swoich szans na przetrwanie


Przetrwanie, chęć przeżycia jest silniejsza od racjonalnego podejścia do życia, zrobisz wszystko by przeżyć... niczym górnik zasypany pod ziemią, pijący swój mocz i jedzący swój kał, to silniejsze i wtedy zrobisz wszystko, ale gdy twoje życie nie jest zagrożone, to dlaczego nie rzucisz się na psa i nie zjesz jego mięsa w postaci surowej? Zapewne użyjesz owoców wspaniałej kultury ludzkiej, która uposażyła Cię w możliwość gotowania wody, w sztućce, przyprawy itp., odrzuć te wytwory, konwencje, myśl jak prawdziwy filozof, który do wszystkiego podchodzi krytycznie, spójrz na swoją sytuację od strony czysto biologicznej, pomiń ten prymitywny dorobek kulturalny....

Faktycznie, musisz jeszcze dużo wiedzy uzyskać... ale nie czytaj książek autorów, którzy też są wytworami kultury ludzkiej i uzależnionych od przemysłu mięsnego, mleczarskiego, lub przekupionych reklamami przez producentów wyrobów mięsnych. Polecam książkę "Mleko cichy morderca" autorstwa dr Nand Kishare Sharma, który jest rewolucjonistą w dziedzinie zdrowia. Jest także filozofem i muzykiem. Realizując swój rewolucyjny program, wyrwał tysiące rodzin w Indiach i innych krajach z kręgu ignorancji, chorób, lekarstw i wizyt u lekarzy. Jest gorącym orędownikiem naturalnej siły uzdrawiającej, naturalnego odżywiania i takiegoż sposobu życia. Dr Sharma jest pierwszym w Indiach lekarzem leczącym nowotwory metodami naturalnymi. Skutecznie wyleczył tysiące pacjentów cierpiących na raka i na inne poważne schorzenia. Obecnie jest dyrektorem Fundacji Naturalnego Leczenia Nowotworów w New Delhi.

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-04-26, 21:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie zabiją dla przyjemności i uciech kulinarnych uczt, które są wytworem prymitywnej ludzkiej kultury


Ależ piękna sprzecznośc zawarta w jednym zdaniu Smile

Cytat:
odrzuć te wytwory, konwencje, myśl jak prawdziwy filozof, który do wszystkiego podchodzi krytycznie


Krytyk zachowujesz się co najmniej jak typowy przedstawiciel sekty.

Cytat:
ale nie czytaj książek autorów, którzy też są wytworami kultury ludzkiej i uzależnionych od przemysłu mięsnego, mleczarskiego, lub przekupionych reklamami przez producentów wyrobów mięsnych.


I znowu teorie spiskowe dziejów... A swoją drogą się założę, że ten twój doktor też jest opłacany, tylko że przez lobby wegetariańskie i zwolenników medycyny alternatywnej Smile

A co do zwierząt: tak jak Czulu, jesteśmy wyżsi ewolucyjnie i koniec tematu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-04-27, 04:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
nie zabiją dla przyjemności i uciech kulinarnych uczt, które są wytworem prymitywnej ludzkiej kultury


Ależ piękna sprzecznośc zawarta w jednym zdaniu


Sprzeczność powiadasz koleżko? Aleś się natrudził, to rozwiń to szybciutko, żebym mógł obalić twój sposób myślenia w 5 sekund.

Cytat:
Cytat:
odrzuć te wytwory, konwencje, myśl jak prawdziwy filozof, który do wszystkiego podchodzi krytycznie


Krytyk zachowujesz się co najmniej jak typowy przedstawiciel sekty.



Vithal, wiesz co to jest sekta? wiesz co to jest filozofia? Odpowiedz szybciutko... tylko nie podawaj mi powszechnych regułek ogólnie dostępnych, napisz swoimi zdaniami...

Cytat:
I znowu teorie spiskowe dziejów... A swoją drogą się założę, że ten twój doktor też jest opłacany, tylko że przez lobby wegetariańskie i zwolenników medycyny alternatywnej

A co do zwierząt: tak jak Czulu, jesteśmy wyżsi ewolucyjnie i koniec tematu.




Tu nie ma żadnego lobbingu, tu chodzi o prawdę, a nie o poszczególne prymitywne stadia kultury ludzkiej, które z wszystkiego są w stanie zrobić jakiś "-izm". Różni specjaliści wykonują różne czynności, które przez kulturę musza być nazwane i tyle. Ale ty żyjesz w świecie nazw i konwencji, tak jak i Czulu...
Jasne, ludzie są ewolucyjnie wyższi, hehe, ale ta wyższość jest naprawde niższością i powoduje, tylko i wyłącznie biologiczną słabość, człowiek jest najbardziej bezradny ze wszystkich zwierząt, choć ta słabość zapewnia mu motywację do rozwinięcia cech specyficznie ludzkich. Ale cóż z tego? Wyłonienie się tych cech powoduje, że człowiek jest anomalią w świecie zwierzęcym, kaprysem wszechświata. Tylko 5% ludzi jest w stanie wykorzystać swój umysł, reszta to bezradni nieudacznicy tkwiący wśród nazw i konwencji ukształtowanych przez prymitywne stadia kultury...
Vithal wybiegnij poza powszechnie przyjętą anatomię człowieka, spójrz na człowieka krytycznie, byś mógł ocenić jego prawdziwą sytuację w świecie. Prawda przyjęta przez większość, jest zazwyczaj złudzeniem, wygenerowana na potrzeby ludzkiej prymitywnej działalności. Brzydzę się bezmyślnościa ludzką... to chodzące wirusy, które zatruwają ten świat, najwyższy czas by walczyć z pierdołami...

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-27, 06:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Krytyk napisał/a:
Widzę, że dalej tkwisz w swojej nieświadomości... Co to jest błąd ortograficzny? Co to jest ortografia? Zastanów się i odpisz... ale jeśli chcesz napisać, to co inni chcą usłyszeć, bo tak nakazuje tradycja... to lepiej wcale nie odpisuj, bo mi nie zależy na pseudo-wiedzy nieświadomych ludzi....


Mozemy miec rozne definicje ortografii ale z pewnoscia nie znalazlbys zadnego od niej eksperta ktory odrzucilby teze ze nowe zdanie zaczynamy z Wielkiej litery.

Cytat:
Pierdoły są pozostałością rozwoju prymitywnych stadiów kultury ludzkiej i takie trzeba zwalczać, bo powielają zachowania nieświadomych istot, którym wydaje się, że żyją...


Oraz (w moim ujeciu) wykwitem XIX i XXw fermetntu kulturalno-naukowego, takimi jak nazizm, komunizm, socjalizm, anarchizm, pacyfizm, wegetarianizm itp itd. Sam zatem widzisz, ja patrze na te sprawe szerzej.

Cytat:
Zacietrzewiony bulwers to oddajesz regularnie przez swój odbyt


A czy jak bede sie tez wypowiadal w rownie subtelny i konstruktywny sposob to juz bede filozofem czy musze jeszcze przestac jesc mieso ? Laughing

Cytat:
Walisz kupsko takie same jak każde zwierzę i co najważniejsze, twoja wyższość nad zwięrzętami wcale nie wynika z myślenia, bo ono w ogóle nie zachodzi...


Serio ? To coz innego jak procesy myslowe odpowiada za to ze pisze teraz te slowa ?

Cytat:
dopóki człowiek będzie dla ciebie zawsze wytworem kultury, zamiast organizmem, tkwij dalej w swojej wyimaginowanej wyższości...


No widzisz, robaczku, dla mnie czlowiek jest wyzszy juz przez sam fakt posiadania czegos takiego jak "kultura" Mr. Green

Cytat:
Zwierzęta jedzą mięso, bo są drapieżnikami i muszą, nie zabiją dla przyjemności i uciech kulinarnych uczt, które są wytworem prymitywnej ludzkiej kultury, a Ty dlaczego jesz? Bo Ci się wydaje że smakuje Ci mięso? Bo mamusia Cię wychowała na mięsku i teraz nie chce ci się nad tym zastanawiać czy jest to słuszne czy nie, albo masz ważniejsze sprawy na głowie, na przykład pseudo-myślenie?


Nie nazwalbym BigMaca czy kotleta z kartoflami i kapusta "uczta"... BTW na jakiej zasadzie uwazasz ze mi sie "wydaje" ze mieso jest smaczne ? Co to za nurt filozoficzny ?

Cytat:
Przetrwanie, chęć przeżycia jest silniejsza od racjonalnego podejścia do życia, zrobisz wszystko by przeżyć...


Gwoli scislosci - zrobie wszystko zeby zapewnic przetrwanie gatunku, niekoniecznie natomiast musi sie to wiazac z przetrwaniem mojej osoby.

Cytat:
ale gdy twoje życie nie jest zagrożone, to dlaczego nie rzucisz się na psa i nie zjesz jego mięsa w postaci surowej? Zapewne użyjesz owoców wspaniałej kultury ludzkiej, która uposażyła Cię w możliwość gotowania wody, w sztućce, przyprawy itp.,


Szympansy tez uzywaja patykow zeby wyjadac mrowki (mieso !), wiec "WTF" ? Wytwory ludzkiej kultury sa po prostu bardziej wyrafinowane i chwala im za to.

Cytat:
odrzuć te wytwory, konwencje, myśl jak prawdziwy filozof, który do wszystkiego podchodzi krytycznie, spójrz na swoją sytuację od strony czysto biologicznej, pomiń ten prymitywny dorobek kulturalny....


Zabawne ze krytykujesz mnie za uzywanie tych "wytworow kultury" a sam korzystasz z innych ani myslac zamieszkac w gluszy, zywiac sie korzonkami i larwami. Moze najpierw sam daj przyklad jak "myslec biolgicznie" zamiast plesc farmazowny siedzac na tylku w otoczeniu prymitywnych wytworow tej prymitywnej kultury ludzkiej...

Cytat:
Faktycznie, musisz jeszcze dużo wiedzy uzyskać... ale nie czytaj książek autorów, którzy też są wytworami kultury ludzkiej i uzależnionych od przemysłu mięsnego, mleczarskiego, lub przekupionych reklamami przez producentów wyrobów mięsnych. Polecam książkę "Mleko cichy morderca" autorstwa dr Nand Kishare Sharma, który jest rewolucjonistą w dziedzinie zdrowia. Jest także filozofem i muzykiem. Realizując swój rewolucyjny program, wyrwał tysiące rodzin w Indiach i innych krajach z kręgu ignorancji, chorób, lekarstw i wizyt u lekarzy. Jest gorącym orędownikiem naturalnej siły uzdrawiającej, naturalnego odżywiania i takiegoż sposobu życia. Dr Sharma jest pierwszym w Indiach lekarzem leczącym nowotwory metodami naturalnymi. Skutecznie wyleczył tysiące pacjentów cierpiących na raka i na inne poważne schorzenia. Obecnie jest dyrektorem Fundacji Naturalnego Leczenia Nowotworów w New Delhi.


Juz pisalem - jesli mieso i mleko sa istotnie szkodliwe, to nalezy zaprzestac ich spozywania, tak jak narkotykow czy papierosow, ale dla dobra ludzi, a nie zwierzat tak samo jak tepi sie cpanie i palenie bynajmniej nie dla dobra tytoniu czy kokainy. Czy wegetarianie sa z natury rzeczy zbyt ogrniczenii zeby pojac znaczenie slowa "pragmatyzm" ?

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-04-27, 07:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sprzeczność powiadasz koleżko? Aleś się natrudził, to rozwiń to szybciutko, żebym mógł obalić twój sposób myślenia w 5 sekund.


A cóż tu rozwijać? Prymitywna kultura ma do siebie to, że jest prymitywna, a więc jej członkowie żywią się surowymi korzonkami i owocami. To raczej weganie są prymitywni. A czerpanie "przyjemności i uciech kulinarnych uczt" świadczy właśnie o wyższym stopniu kulturowym i cywilizacyjnym.

Cytat:

Vithal, wiesz co to jest sekta? wiesz co to jest filozofia? Odpowiedz szybciutko... tylko nie podawaj mi powszechnych regułek ogólnie dostępnych, napisz swoimi zdaniami...


Sekta to organizacja odrzucająca wszystko to, co powszechnie uznaje się za prawdziwe i zgodne z rzeczywistością, przypisująca sobie wyłączność na prawdę i uważająca, że w każdym calu ma rację, a wszyscy jej oponenci to jakieś szatańskie/demoniczne/lobbistyczne grupy, które dążą tylko i wyłącznie do powiększenie rzesz swoich wyznawców/stanu konta. Twoja postawa wobec wegetarianizmu: ci co piszą, że mięso jest złe mają rację, a ci co piszą że jest równie dobre co rośliny to są na utrzymaniu lobby rzeźniczego, jest niczym więcej jak takim właśnie, irracjonalnym postawieniem sprawy. Bo w jednym dziedzinach mięso jest lepsze od roślin, a w innych gorsze, a całość przypomina konflikt masła z margaryną, tyle że weganie zachowują się jak typowi sekciarze w swoich "tezach" o szkodliwości mięsa, mleka etc. To co ty w tym wypadku robisz to nie jest filozofia tylko fundamentalistyczne zapędy.

Cytat:
Tu nie ma żadnego lobbingu, tu chodzi o prawdę,


Mogę powiedzieć dokładnie to samo o książkach o wartości mięsa i żaden z nas nie udowodni drugiemu, że nie ma racji.

Cytat:
człowiek jest najbardziej bezradny ze wszystkich zwierząt


No to pokaż, gdzie jesteśmy bezradni. Cywilizacja widać sama się zbudowała Laughing

Cytat:
Tylko 5% ludzi jest w stanie wykorzystać swój umysł, reszta to bezradni nieudacznicy tkwiący wśród nazw i konwencji


i oczywiście te 5% to w większości światli wegetarianie, a reszta to mięsożerne głąby. Coraz lepiej.

Cytat:
Vithal wybiegnij poza powszechnie przyjętą anatomię człowieka


Po co? Ja się nie bawię w pseudofilozoficzne dywagacje tylko trzymam się faktów, w odróżnieniu od Ciebie.


Cytat:
Prawda przyjęta przez większość, jest zazwyczaj złudzeniem, wygenerowana na potrzeby ludzkiej prymitywnej działalności


A to jest typowy argument zwolenników UFO, teorii spiskowych, sekt i takich innych organizacji, które uważam za śmieci w naszej rzeczywistości.

Cytat:
to chodzące wirusy, które zatruwają ten świat, najwyższy czas by walczyć z pierdołami...


Przy każdym oddechu zatruwasz świat, a do tego zżerasz rośliny, które mogłyby go oczyścić, a tym samym przyczyniasz się do degradacji naszej planety. Sam jesteś wirusem, więc zacznij może od walki ze sobą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group