Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Heterofobia?
Autor Wiadomość
Maria Płeć:Kobieta
Φ
maria
Φ

Dołączyła: 28 Lis 2006
Posty: 5
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
PostWysłany: 2006-11-28, 22:23   Heterofobia? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałam polecić pewną nowość wydawniczą: Heterofobia? Homoseksualizm a greckie korzenie Europy autorstwa dra Marka Czachorowskiego. Książka jest ważnym głosem w filozoficznej dyskusji na temat homoseksualizmu. Sięga do samych źródeł, np. Platona i pokazuje wyraźnie zapatrywania ważniejszych twórców naszej kultury na ten temat.
Piszę o tej książce, ponieważ chciałam zainicjować rzetelną filozoficzną dyskusję nt. homoseksualizmu. A mamy okazję oprzeć się na samych źródłach. Co wy na to? Laughing
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-11-29, 12:32   re: Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Droga Mario, a czym dla Ciebie jest homoseksualizm? Chorobą psychiczną czy orientacją seksualną? Twisted Evil

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Maria Płeć:Kobieta
Φ
maria
Φ

Dołączyła: 28 Lis 2006
Posty: 5
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
PostWysłany: 2006-11-29, 13:57   Homoseksualizm Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy zasadnym jest pytanie o to czym dla mnie jest homoseksualizm. To pytanie o sąd subiektywny, a wiadomo, że nie każdy taki sąd, opinia - jest adekwatny z rzeczywistością. Ja chciałam zacząć dyskusję o homoseksualizmie w sensie obietywnym, czyli czym on jest w rzeczywistości. Wprawdzie powołałam się tu na to jak pojmują go niektórzy greccy filozofowie, jak Platon, ale tylko dlatego, że w kulturze funkcjonuje zakłamany obraz na temat ich stosunku do tego zagadnienia.

A jeśli już pytasz o moje pojmowanie homoseksualizmu, to odpowiadam: W moim pojęciu homoseksualizm jest chorobą o szerokim podłożu: społeczno-psychiczno-biologicznym (kolejność jest tu istotna).

p.s. Krytyku uśmiechnij się czasem, bo można się Ciebie przestraszyć... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-11-29, 18:44   Re: Homoseksualizm Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Maria napisał/a:
A jeśli już pytasz o moje pojmowanie homoseksualizmu, to odpowiadam: W moim pojęciu homoseksualizm jest chorobą o szerokim podłożu: społeczno-psychiczno-biologicznym (kolejność jest tu istotna).

Rozwiń myśl, bo to co napisałaś można różnie interpretować. Smile

A co do ksiązki... przyznam, że wydaje się być interesująca... To coś nowego? Kto to wydał? Gdzie szukać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group