Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Boga nie ma?
Autor Wiadomość
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2005-01-21, 15:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Krytyk napisał/a:
Utrudnia nam życie, bo żyjemy ułudą i nadzieją, którą sami sobie stworzyliśmy. Żyjemy niewiedzą i lękiem. To smutne !!!

heheheh wyczuwam wpływy Nietzschego Wink A co jest złego w nadzieji? Nietzsche by powiedział że to tylko "piękny pozór" a nie prawdziwe zycie Wink niby mówi się że nadzieja jest matką głupich... A dla mnie jest czyms ważnym... łatwiej jest zyć mając nadzieje... pozatym jestem zdania, że nadzieja działa na człowieka w pewnien sposób motywująco... coś na zasadzie samospełniającego się proroctwa tylko, że w sensie pozytywnym... jeśli czegoś bardzo chce to podświadomie do tego dążę... Myslę, że można to też połaczyć ze skutkami jakie daje "pozytywne myslenie" Smile Trochę się o tym mówi w psychologii... wiadomo, że teorii jest wiele i samemu trzeba zdecydowac które z nich najbardziej nas przekonują... a ja jestem zdania, że w tym cos jest Smile I wierzę w pozytywną "moc" nadzieji Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
she_wolf_
Φι
Φι

Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 16
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
PostWysłany: 2005-03-17, 17:42   Re: Boga nie ma? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Krytyk,ja w boga nie wierze ale Twoj poczatkowy post obraza ludzi ktorzy wierza,a to nie jest w porzadku
kwestia wiary w cokolwiek jest prywatna sprawa kazdego czlowieka,mozna sobie podyskutowac,ale gdyby dla mnie wiara w boga byla np podstawowym motorem napedowym zycia, to czytajac ze powinnam sie obudzic bo to w co wierze nie jest pewne lub nie istnieje to bym z Toba dyskutowac nie miala ochoty - to tak dla formalnosci


Archangel>"Jeśli facet zdecyduje się na zbliżenie z tą młodą kobieta wybierze mniejsze dobro"
Question Question przeczytalam to i jestem w szoku
o ile mi wiadomo chrzescijanski bog zeslal 10 przykazan i chyba jednym z nich jest nie codzolóż.. ale to tak dla przypomnienia, pomijam fakt nazwania zdrady mniejszym dobrem.. hm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2005-03-17, 23:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kwestia wiary w cokolwiek jest prywatną sprawą każdego czlowieka



Oczywiście, jest to prywatna sprawa każdego z nas, tylko pamiętaj, że te prywatne sprawy każdego z nas sieją subiektywne spustoszenie na skalę globalną Exclamation , co w konsekwencji prowadzi do kłótni o podłożu religijnym i która powoduje rozlew krwii niewinnych ludzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
she_wolf_
Φι
Φι

Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 16
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
PostWysłany: 2005-03-18, 10:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Toba,Krytyku, ze wojny prowadzone na tle religijnym sa niepotrzebne,ale.. nie tylko na tym podlozu. Dogmatyzm w najrozniejszych pogladach nie jest dobra cecha- co tu duzo mowic.
a moge Ci jako "kolezanka z forum" Wink cos poradzic Question
w y l u z u j Mr. Green
To dlatego ze z tego co sie domyslam,nie masz zadnego wplywu na prywatne sprawy,na swiatopoglad kazdego czlowieka na swiecie,a jak mi sie wydaje, wyczuwam ogolne zdenerwowanie czy nawet oburzenie poruszana kwestia..
i nie:"prywatne sprawy kazdego z nas sieja spustoszenie na skale globalna"
bo nie uwazam zeby moje sprawy sialy spustoszenie na jakakolwiek skale:wink:
Zgadzam sie ze nie mozna byc ignorantem
trzeba byc swiadomym roznych rzeczy,miec je na uwadze, ale to,na co sie nie ma wplywu,niech sie nie msci na naszym ukladzie nerwowym Smile

pozdrowionka Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2005-03-18, 22:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

[quote=she_wolf_] Archangel->"Jeśli facet zdecyduje się na zbliżenie z tą młodą kobieta wybierze mniejsze dobro"
przeczytalam to i jestem w szoku
o ile mi wiadomo chrzescijanski bog zeslal 10 przykazan i chyba jednym z nich jest nie codzolóż.. ale to tak dla przypomnienia, pomijam fakt nazwania zdrady mniejszym dobrem.. hm [/quote]
Nie zrozumiałaś... w chrzescijaństwie nie ma pojęcia zła, jako takiego, bo wszystko co Bóg stworzył jest dobre... stworzył on popęd seksualny więc popęd seksualny jest dobry... i jesli taki pan zdecyduje się na zdrade żony wybierze on "mniejsze dobro". A to co my nazywamy złem to po prostu wybór tego "mniejszego dobra" a wybór "mniejszego dobra" = grzech... bo zawsze powinniśmy wybierać "większe dobro" (czyli w tym wypadku wierność żonce i ogolnie zycie zgodnie z Dekalogiem) i to jest celem naszego zycia. Smile Teraz rozumiesz?

Cytat:
Oczywiście, jest to prywatna sprawa każdego z nas, tylko pamiętaj, że te prywatne sprawy każdego z nas sieją subiektywne spustoszenie na skalę globalną Exclamation , co w konsekwencji prowadzi do kłótni o podłożu religijnym i która powoduje rozlew krwii niewinnych ludzi...

eeee bez przesady, kiedyś to tak bylo, teraz raczej przyczyny są inne... myslę, że religia stanowi jedynie "przykrywkę" dla zupełnie innych celów, przekonan...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2005-03-18, 23:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

"wyluzuj" ; "bez przesady" hmm....
To tak łatwo powiedzieć.....
Ale gdy wymawiamy te słowa, w danym momencie ginie ktoś, kto ma inne poglądy religijne niż my.....
A wszystko przez niepotrzebne i niedające pożytku poszukiwania "czegoś" ... co usprawiedliwiłoby nasze bytowanie... Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
she_wolf_
Φι
Φι

Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 16
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
PostWysłany: 2005-03-19, 11:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Krytyk,ja tylko nie moge zrozumiec dlaczego tak o ta religie i kwestie wiary Ci chodzi.
Wypowiadam slowa "wyluzuj" i "bez przesady" i ginie ktos kto ma odmienne poglady religijne... moze tak jest,nie wiem dokladnie,ale... ginie tez ktos kto jest smiertelnie chory,ginie nienarodzone dziecko,ktorego matka nie chce,nie wiem, ktos kogos na ulicy dzgnie nozem dla 20 zl ...
Twoje podejscie do problemu jest dla mnie niezrozumiale i tyle. A moze nawet sam problem..


Archangel,moze masz racje, ja nie siedze tak w teorii chrzescijanstwa szczerze mowiac i niedawno dowiedzialam sie ze jest wielki post i wielkanoc idzie Smile Ale wiem ze dekalog istnieje i jesli masz racje z tym "mniejszym dobrem" i "wiekszym dobrem" to.. strasznie sie ciesze ze nie uczestnicze w tym wszystkim Exclamation Exclamation Pojecie zla faktycznie nie istnieje Question - to ja sie jeszcze bardziej ciesze ze niewiele ma doczynienia z chrzescijanstwem
pozdrowionka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2005-03-19, 11:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ludzie umierają codziennie, to oczywiste Exclamation Ale niektórzy niepotrzebnie giną za irracjonalne przesądy.
Dlaczego o kwestię wiary i religii mi chodzi Question Dlatego, że irracjonalność jest zawarta w religii. Ta irracjonalność na skalę globalną zabija ludzi, dlatego trzeba robić wszystko aby edukować młode pokolenia, które są nadzieją na to, że pokierują światem racjonalnie, światem wolnym od tradycji i stereotypów Exclamation Exclamation Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
she_wolf_
Φι
Φι

Dołączył: 14 Lut 2005
Posty: 16
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
PostWysłany: 2005-03-19, 23:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Krytyk>i co?Myslisz ze na forum, gdzie zarejstrowanych jest okolo 30 osob, z czego moze polowa nie wierzacych, wyedukujesz jakies mlode pokolenia Confused:Napiszesz "obudzcie sie" albo cos w ten desen i cos sie nagle zmieni
Chyba ze dzialasz gdzies indziej,albo robisz cos w kierunku tego typu edukowania mlodziezy...
Jak juz wspominalam nie zajmuje sie rzeczami na ktore nie mam wplywu,a czuje ze kwestia ktora poruszasz ewidentnie do tych nalezy...
wiec pozdrowionka i milego sobotniego wieczoru Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2005-03-20, 01:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że działam na różne sposoby, to forum to nie tylko jedyne na którym walczę z irracjonalnością Smile
Ty też jesteś nastawiona obiektywnie do rzeczywistości, podoba mi się, że nie wierzysz w iracjonalne nadprzyrodzone siły takie jak bÓG, które niby stworzyły ten świat Smile. Jesteś na dobrej drodze, aby poprzez swoje posty wpłynąć na sposób myślenia o rzeczywistości innych ludzi, albo przynajmniej wpłynąć choć troszkę na to, aby inni mogli się nad tymi problemami zastanowić... Idea
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2005-03-22, 22:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Krytyk tak piszesz o tym irracjonaliźmie wiary jaki to on jest straszny... mówisz o tym iż jest to tylko złuda, nadzieja... no i co z tego? Dlaczego jest to negatywne w/g Ciebie? Co w/g Ciebie jest w wierze takiego strasznego? Wiara pomaga zyć ludziom, pomaga radzić sobie z problemami, czsem motywuje do tego by być lepszym, nadaje sens... więc to jest moim zdaniem bardzo pozytywne zjawisko Smile A że czasem zdarzają się jakieś "negatywne skutki", cóż zdarza się... myślę, że gdyby wiary nie było świat wcale niebyłby lepszy... a może większość ludzi zatraciłaby sens... cel... nadzieję...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2005-03-22, 23:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Nie neguje wiary samej w sobie Exclamation Krytykuje tylko wiarę irracjonalną ! Wiesz jaka jest różnica między wiarą racjonalną a irracjonalną Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2005-03-29, 16:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Krytyk napisał/a:
Nie neguje wiary samej w sobie Exclamation Krytykuje tylko wiarę irracjonalną ! Wiesz jaka jest różnica między wiarą racjonalną a irracjonalną Question

hmmm... nie bardzo.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2005-03-29, 18:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Większość zaślepionych ludzi na tej planecie łączy pojęcie wiary z wiarą w bOGA i doktrynami religijnymi, a samą wiarę przeciwstawia racjonalnej i naukowej myśli. Jeżeli wiary nie da się pogodzić z myśleniem racjonalnym, winno się ją wyeliminować jako anachroniczną pozostałość wczesniejszych zacofanych stadiów kultury i zastąpić nauką zajmującą się faktami i teoriami, które są zrozumiałe. Wiara sama w sobie jest czymś ważnym w naszym życiu, jest potrzebna dla zdarzeń przyszłych!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2005-03-30, 14:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem wiara nie przeszkadza racjonalemu mysleniu... ale to wlasnie bardzo często zarzucają osoby niewierzące wierzacym....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group