Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Boga nie ma?
Autor Wiadomość
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-03, 19:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Sadze ze ten watek juz poruszylismy w innym temacie.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-06, 20:26   

Czulu napisał/a:
Milujacy, gadalismy juz o tych "cudach na kiju" i wszystkie bylem w stanie w taki czy inny sposob wyjasnic racjonalnie, obalajac rzekoma koniecznosc wspoludzialu Boga w ich stworzeniu. Co wiecej, wykazalem kilka nieuchronnych paradoksow logicznych jakie wynikaja z przyjmowanie Biblii jako "prawdy objawionej" ktorych nie byles w stanie wyjasnic zgodnie ze standardami panujacymi na tym forum.

Ty chyba obslugujesz kilka forum, bo nic takiego na tym nie spotkalem.

Ot jeden z nich z niezliczonej ilości:
W XIX stuleciu lekarze zaraz po sekcji zwłok w prosektorium szli, nie myjąc rąk, prosto na oddział położniczy, gdzie badali pacjentki. Przenosili w ten sposób infekcję ze zwłok, wskutek czego wiele pacjentek umierało. Nawet gdy juz wykazano znaczenia mycia rąk, wielu członków środowiska lekarskiego broniło sie przed stosowaniem takich zabiegów higienicznych.
Jaki błąd popełniali?
Nieświadomie odrzucili mądrość zawartą w Biblii, ponieważ według prawa, które Jehowa dał Izraelitom, kazdy, kto dotknął zwłok, był nieczysty i musiał się umyć oraz wyprać odzież.
Chcesz to sprawdź w Księdze Liczb 19:11-22.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-06, 22:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ty chyba obslugujesz kilka forum, bo nic takiego na tym nie spotkalem


No bo ty jestes mistrzem w zamykaniu oczu na fakty. Moge ci z miejsca przytoczyc kilka watkow ktore uciales milczeniem albo fanatycznym frazesem "Bladzisz !" "Nie masz racji" itp.
Tylko po grzyba skoro ty i tak masz fakty w d. bo juz poznales "prawde" i teraz tylko ograniczasz sie do prawienie o niej innym ?

Cytat:
Jaki błąd popełniali?
Nieświadomie odrzucili mądrość zawartą w Biblii, ponieważ według prawa, które Jehowa dał Izraelitom, kazdy, kto dotknął zwłok, był nieczysty i musiał się umyć oraz wyprać odzież.


Trafilo sie slepej kurze ziarno... W Biblii mozna znalezc duzo wiecej bzdetow ktore dowodza jej nieautentycznosci. Zreszta zwracam uwage na to ze za ogolny spadek higieny nie odpowiada nauka (co podstepnie sugerujesz) tylko reakcja i ciemnogrod KK. Bardzo watpie zeby lekarze starozytni byli takimi syfiarzami.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-04-06, 22:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W XIX stuleciu lekarze zaraz po sekcji zwłok w prosektorium szli, nie myjąc rąk, prosto na oddział położniczy, gdzie badali pacjentki. Przenosili w ten sposób infekcję ze zwłok, wskutek czego wiele pacjentek umierało. Nawet gdy juz wykazano znaczenia mycia rąk, wielu członków środowiska lekarskiego broniło sie przed stosowaniem takich zabiegów higienicznych.
Jaki błąd popełniali?

:]
może pisz, z jakich książek czerpiesz te informacje? Bo takl brzydko bez podania źródła...

z tego co pamiętam, to chyba będzie to o kreacjonizmie, albo "Będziesz mógł żyć wiecznie"...
W każdym bądź razie na stronie z tym tekstem była kolorowa ilustracja przedstawiająca lekarza otwierającego drzwi, a w tle było przykryte ciało:]

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-07, 11:10   

Słudzy Boży dokładnie rozumieją sens słów zapisanych w Księdze Przysłów 3:5,6:

Zaufaj Jehowie całym sercem i nie opieraj się na własnym zrozumieniu.
Zważaj na niego na wszystkich swych drogach, a on wyprostuje twe ścieżki
”.
Ufanie Jehowie jako swemu Bogu oznacza odrzucenie wszelkich poglądów, które są sprzeczne z Jego Słowem, a wynikają z przemyśleń własnych lub cudzych.
Tak było od samego początku, gdy Bóg zaczął prowadzić swój wybrany naród.
Niech przykładem posłuży treść wersetu z Powtórzonego Prawa 23:12,13:
I masz mieć ustronne miejsce poza obozem, i tam będziesz wychodził. 13 A wśród swych przyborów masz mieć kołek i gdy przykucniesz na zewnątrz, wykopiesz nim dołek i się odwrócisz, i przykryjesz swoje odchody”.
Czy było tu gdzieś miejsce na kwestionowanie tego polecenia?
Nie nie było.
Nie było wówczas laboratoriów, które autorytatywnie potwierdziłyby zasadność takiego nakazu. Kto się go trzymał ten żył.
Czy w tym stwierdzeniu jest jakaś przesada?
Nie!
Nie tak dawno wiele ofiar pociągnęła za sobą plaga chorób tzw., „brudnych rąk” z czerwonką na czele.
Czerwonka (Encyklopedia Britannica) występuje często w dużych skupiskach ludności przebywających w złych warunkach sanitarnych. Do jej rozwoju dochodzi po spożyciu wody lub pokarmu zakażonych patogennymi drobnoustrojami, które dostały się tam z kałem nosicieli”.
Współczesne badanie naukowe potwierdziły mądrość tych rad i ich przydatność.

Podobnie badania naukowe dostarczają dowodów potwierdzających mądrość rad udzielanych w Biblii, co do krwi czy dotykania ludzi zmarłych. Nie są rzadkimi dzisiaj określenia takie jak: „transfuzja zabija” a zakażenie się przez dotykanie zwłok może skończyć się zgonem. Wnikliwi obserwatorzy sami w oparciu o to, co dostrzegają wyciągają wnioski i unikają niebezpieczeństw.

Człowiek w czasie, gdy Jehowa wydawał te nakazy nie był w stanie zbadać, dlaczego Bóg tak zdecydował. Jednakże, jeśli ktoś nie zastosował się do tych wymogów – umierał.
Warto, więc zawsze pamiętać, że chociaż zdobycze nauki przynoszą społeczeństwom dużo korzyści, to jednak warto mieć to na uwadze, że naukowcy to tylko „ułomni” ludzie.

Kolejny dowód.
Powrót do góry
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-04-07, 11:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wykopiesz nim dołek i się odwrócisz, i przykryjesz swoje odchody

dalej piszą mniej więcej tak: zrób to, żeby Jehowa, Bóg Twój, nie wdepnął w Twoje nieczystości, jak się będzie przechadzał po Twoim domu... Cool

Cytat:
Współczesne badanie naukowe potwierdziły mądrość tych rad i ich przydatność

tia, widocznie ci Izraelici jacyś ułomni byli, jeśli sam Jehowa musiał ich uczyć co się robi z odchodami i innymi takimi, bo w tym samym okresie mieszkańcy innych rejonów świetnie sobie radzili bez objawienia cudownych rad...

Cytat:
Jednakże, jeśli ktoś nie zastosował się do tych wymogów – umierał

W starozytnej osadzie zachorował i umarł człowiek, który dotknął trupa. Inni dzięki niemu (a nie Jehowie) wiedzą już, że trupów dotykać nie można, a jak już to trzeba się umyć...

Cytat:
Kolejny dowód.

na co?

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-07, 11:44   

Dowóg na to, że ty i tak nic z tego nie rozumiesz.
To prawda, że ci co studiowali Biblię ze Swiadkami Jehowy, a nie poznali prawdy, szczególnie aktywnie wystepują przeciwko nim.
Stają się mniej rozumni aniżeli byli na początku.
No cóż takich jest i będzie wielu - prawda zaś jest taka jaka jest.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-07, 11:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Prawda jest taka ze Swiadkowie Jehowy eksponujac pewne "prawdomowne" fragmenty Biblii przemilczaja te ktore jednoznacznie wykazuja jej bzdurnosc jak chociazby o kogucie co zapila gdy Piotr wypieral sie Jezusa czy historyjke o Salomonie.

[ Dodano: 2006-04-07, 12:20 ]
Pozatym to "dowody" Milujacego to zadne dowody tylko interpretacje faktow wg "ideii fix" ktora zgodnie z brzytwa ocknhama nie jest koniecznie sluszna.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-07, 18:26   

Ja wiem, ze traktujesz to forum jako "AKADEMICKĄ" - INACZEJ BEZ CELU - DYSKUSJĘ.
Jednak staraj się stwarzac pozory że masz jakąś wiedzę i że umiesz dyskutować.
Kiepski swój obraz nam przedstawiasz.

Weź w końcu się ogól i tą brzytwą nie wymachuj. Innych argumentów nie masz?!

A propo jakichś fragmentów Biblii, to bardzo proszę konkretnie.
Oj bidaku namieszali ci w główce namieszali, a ty nie jestes w stanie tego uporzadkować i dalej mieszasz = ZAKRECONY.

Weź sie w garść i zacznij myśleć po ludzku, jednak nie jako efekt ewolucji, ale jak ktos kto pochodzi od Boga. To jedynie ratunek dla ciebie.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-07, 18:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja wiem, ze traktujesz to forum jako "AKADEMICKĄ" - INACZEJ BEZ CELU - DYSKUSJĘ.
Jednak staraj się stwarzac pozory że masz jakąś wiedzę i że umiesz dyskutować.
Kiepski swój obraz nam przedstawiasz.


Zwracam uwage ze to raczej twobie inne osoby na tym forum zarzucaja nieumiejetnosc dyskutowania, zaslepienie i niewiedze.

Cytat:
Weź w końcu się ogól i tą brzytwą nie wymachuj. Innych argumentów nie masz?!



To jest jak rozumiem jedna z tych ripost prezentujacych twoj niesamowicie wysoki poziom wiedzy i dyskusji ?

Cytat:
A propo jakichś fragmentów Biblii, to bardzo proszę konkretnie


Alez prosze:

1) Biblia (wg Swiadkow Jehowy) umieszcza zaranie ludzkosci w czasach gdy ludzi bylo juz na swiecie pelno, czego dowodza wykopaliska.
2) Biblia wymysla wiele bajkowych postaci ktore nie mogly istniec. Np Salomon - gdzie sa dowody archeologiczne istnienai jego poteznego panstwa ? Nic takiego nie ma bo w czasach rzekomego Salomona Judea byla kraina zamieszkana przez pare plemion pastuchow koz.
3) Biblia umieszcza kury w Judei w czasach gdy ich tam nie chodowano.
4) Biblia jest dzielem Boga, skoro tak to dlaczego potrzebni byli ludzie aby ja napisac ? Skoro Bogu chcialo sie zsylac tony manny, plagi egpiskie i rozstepowac morza to nie mogl "wyczarowac" paru tysiecy niezniszczalnych egzemplarzy swojego "slowa objawionego" ?
5) Jaki sens ma wolna wola, odkupienie grzechow i wieczne potepienie dla grzesznikow (czy tam ostateczna smierc, jak kto woli) skoro Bog od poczatku doskonale zdaje sobie sprawe kto zostanie zbawiony a kto nie ?
6) Skoro Bog jest taki pelen milosci to dlaczego pozwala ludzkosci cierpiec ?
7) Skoro obecnie zyjacy niewierzacy zostana za to ukarani niezmartwychwastaniem po Armageddonie, to gdzie tu sprawieldliwosc skoro ci ktorzy urodza sie juz PO NIM nie beda musieli trudzic sie z wyborem wlasciwej religii, a co za tym idzie beda z racji urodzenia wolni od "kanalu" w jaki wpuscili nas Adam i Ewa ?
Cool W czasach "biblijnych" interwencje boskie byly dosyc powszechne - zniszczenie Sodomy i Gomory, epopeja "narodu wybranego", cuda dokonywane przez Jezusa. Dleczego teraz kiedy mamy mass media i niezawodne srodki rejestrujace Bog nie objawi sie raz jeszcze by ostatecznie dowiesc swego istnienia tak jak to czynil juz wielokrotnie wczesniej ? Dlaczego Salomon mial przerabane gdy sprzeniewierzyl sie woli Boskiej, a ja jesli na pisze "Bog jest hujem" nie oberwe meteorytem ?
9) Jestes w stanie sensownie wytlumaczyc to stwierdzenie : "Nikt kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana" (nie wiem dokladnie gdzie jest ten kawalek, chyba w ksiedze kaplanskiej albo powtorzonego prawa)

Oczekuje wyczerpujacych odpowiedzi, a nie frazesow jakie do tej pory pdaly gdy poruszalem czesc z powyzszych problemow.

Cytat:
A propo jakichś fragmentów Biblii, to bardzo proszę konkretnie.
Oj bidaku namieszali ci w główce namieszali, a ty nie jestes w stanie tego uporzadkować i dalej mieszasz = ZAKRECONY.

Weź sie w garść i zacznij myśleć po ludzku, jednak nie jako efekt ewolucji, ale jak ktos kto pochodzi od Boga. To jedynie ratunek dla ciebie


Natomiast jedyny ratunek dla ciebie to zaczac myslec samodzielnie zamiast bezkrytycznie chlonac to czego dowiadujesz sie od swoich guru. Chociaz mam powazne watpliwosci czy nie jest juz na to za pozno.

[ Dodano: 2006-04-07, 19:43 ]
Acha i apropos transfuzji - brak transfuzji jest duzo bardziej smiertelny niz transfuzja w kontrolowanych warunkach zdokladnym sprowadzeniem zgodnosci dawca/biorca.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-04-07, 21:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Czulu napisał/a:
Sadze ze ten watek juz poruszylismy w innym temacie.

tja... tylko, że się niewiele dowiedziałam...
a tak BTW sama użyłam tej samej definicji w swoich postach hehehe nieco wcześniej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-04-07, 22:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

czulu napisał/a:
przemilczaja te ktore jednoznacznie wykazuja jej bzdurnosc jak chociazby o kogucie co zapila gdy Piotr wypieral sie Jezusa.


czyżbys czytał "FiM"? Te artykuły z serii "Nieświęte Pismo" to nic, na czym warto sie opierać... Zresztą w tej gazetce pełno takich...

miłujący napisał/a:
To prawda, że ci co studiowali Biblię ze Swiadkami Jehowy, a nie poznali prawdy, szczególnie aktywnie wystepują przeciwko nim.

To prawda, że ci co studiowali Biblię ze Swiadkami Jehowy, a nie uwierzyli w ich wersje prawdy, szczególnie aktywnie wystepują przeciwko nim.
Ale to z miłości, a nie z zawiści. Z nadzieją, że sie obudzicie...

czylu napisał/a:
Biblia jest dzielem Boga, skoro tak to dlaczego potrzebni byli ludzie aby ja napisac ?

ta, tym bardziej, że Jehowa potrafi pisać - tajemniczy napis na scianie, dekalog... Jezus też potrafił - czytał (np. wtedy w świątyni z Izajasza) i pisał (chociażby w scenie z Marią Magdaleną i niedoszłym kamienowaniem)

Cytat:
Skoro Bogu chcialo sie zsylac tony manny, plagi egpiskie i rozstepowac morza

żeby wyratowac Izraelitów, to dlaczego nie otworzył przed nimi (albo chociaz świadkami Jehowy) bram obozów koncentracyjnych?

co do reszty, to oprócz teodycei nie powinno sprawic trudności wyjaśnianie ich...
Cool

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-08, 11:26   

[quote="Czulu"]
Cytat:

Alez prosze:

1) Biblia (wg Swiadkow Jehowy) umieszcza zaranie ludzkosci w czasach gdy ludzi bylo juz na swiecie pelno, czego dowodza wykopaliska.
2) Biblia wymysla wiele bajkowych postaci ktore nie mogly istniec. Np Salomon - gdzie sa dowody archeologiczne istnienai jego poteznego panstwa ? Nic takiego nie ma bo w czasach rzekomego Salomona Judea byla kraina zamieszkana przez pare plemion pastuchow koz.
3) Biblia umieszcza kury w Judei w czasach gdy ich tam nie chodowano.
4) Biblia jest dzielem Boga, skoro tak to dlaczego potrzebni byli ludzie aby ja napisac ? Skoro Bogu chcialo sie zsylac tony manny, plagi egpiskie i rozstepowac morza to nie mogl "wyczarowac" paru tysiecy niezniszczalnych egzemplarzy swojego "slowa objawionego" ?
5) Jaki sens ma wolna wola, odkupienie grzechow i wieczne potepienie dla grzesznikow (czy tam ostateczna smierc, jak kto woli) skoro Bog od poczatku doskonale zdaje sobie sprawe kto zostanie zbawiony a kto nie ?
6) Skoro Bog jest taki pelen milosci to dlaczego pozwala ludzkosci cierpiec ?
7) Skoro obecnie zyjacy niewierzacy zostana za to ukarani niezmartwychwastaniem po Armageddonie, to gdzie tu sprawieldliwosc skoro ci ktorzy urodza sie juz PO NIM nie beda musieli trudzic sie z wyborem wlasciwej religii, a co za tym idzie beda z racji urodzenia wolni od "kanalu" w jaki wpuscili nas Adam i Ewa ?
Cool W czasach "biblijnych" interwencje boskie byly dosyc powszechne - zniszczenie Sodomy i Gomory, epopeja "narodu wybranego", cuda dokonywane przez Jezusa. Dleczego teraz kiedy mamy mass media i niezawodne srodki rejestrujace Bog nie objawi sie raz jeszcze by ostatecznie dowiesc swego istnienia tak jak to czynil juz wielokrotnie wczesniej ? Dlaczego Salomon mial przerabane gdy sprzeniewierzyl sie woli Boskiej, a ja jesli na pisze "Bog jest hujem" nie oberwe meteorytem ?
9) Jestes w stanie sensownie wytlumaczyc to stwierdzenie : "Nikt kto ma zgniecione jądra lub odcięty członek, nie wejdzie do zgromadzenia Pana" (nie wiem dokladnie gdzie jest ten kawalek, chyba w ksiedze kaplanskiej albo powtorzonego prawa)


Bardzo ciebie proszę traktuj poważnie tę nasza rozmowę.
Jeśli tak, to ja chcę konkretne wersety. Istotny jest kontekst.
Chcę wiedziec jaki jest twój poziom wiedzy biblijnej. Czy znasz kontekst?
I czy w ogóle czytałeś Biblię? Czy pytania te zadajesz z ponieważ masz jakieś przemyslenia. A może chcesz wywołać wrażenie, ze cos wiesz i mnożysz pytania bez opamętania. Z takimi i wieloma różnymi miałem do czynienia i wiem, że to daremny trud.

[ Dodano: 2006-04-07, 19:43 ]
Acha i apropos transfuzji - brak transfuzji jest duzo bardziej smiertelny niz transfuzja w kontrolowanych warunkach zdokladnym sprowadzeniem zgodnosci dawca/biorca.[/quote]

Na temat transfuzji pogadaj z co światlejszym lekarzem, bo wiedza na ten temat wśród nich jest zróżnicowana. Medycyna bez krwi to kierunek rozwoju chirurgii i innych dziedzin medycyny.
Tak naprawdę transfuzja zabija a nie leczy.

[ Dodano: 2006-04-08, 11:27 ]
Bardzo ciebie proszę traktuj poważnie tę nasza rozmowę.
Jeśli tak, to ja chcę konkretne wersety. Istotny jest kontekst.
Chcę wiedziec jaki jest twój poziom wiedzy biblijnej. Czy znasz kontekst?
I czy w ogóle czytałeś Biblię? Czy pytania te zadajesz z ponieważ masz jakieś przemyslenia. A może chcesz wywołać wrażenie, ze cos wiesz i mnożysz pytania bez opamętania. Z takimi i wieloma różnymi miałem do czynienia i wiem, że to daremny trud.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-08, 11:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Nie mam zamiaru czytac calej Biblii tylko po to zeby wszczac dyskusje ktora i tak skonczy sie stwierdzeniem ze "bladze". Zasygnalizowaklem kilka problemow ktore w wiekszosci sa albo oczywiste i nie potrzebuja przytaczania czegokolwiek - jak kwestia jej powstania, czy milosci Bozej albo dotycza kwestii bezposrednio opartych nas twoich wypowiedziach, wiec tym bardziej nie potrzebuja podparcia w pismie jak z Adamem i Ewa zyjacymi w raju 4000 lat pne czy apokalipsa. Brak odpowiedzi i zaslanianie sie tym ze nie podalem konkretnych cytatow jawi mi sie jako nieudolny sposob wymigania sie od odpowiedzi na niewygodne pytania.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-08, 12:13   

Widzisz Czulu jak dobrze ciebie rozpracowałem.
Cały czas jawisz mi się jako ktoś, kto nie chce dyskutować i dochodzić do konsensusu, ale jako pozorant - Kościół nazywa to - substytutem.
Nie mam co robić to "skoknę" do forum i namieszam - twoja motywacja obecności na forum.

Co do Biblii to typowa postawa, bo trzeba wiedziec wiele, by zacząc mieć pytania - mądre pytania - i oczekiwać odpowiedzi.
Masz złe nastawienie i w tym stanie tłumaczenie czegokolwiek nic nie da.
Przykro mi! Sorry!

[ Dodano: 2006-04-08, 12:14 ]
Widzisz Czulu jak dobrze ciebie rozpracowałem.
Cały czas jawisz mi się jako ktoś, kto nie chce dyskutować i dochodzić do konsensusu, ale jako pozorant - Kościół nazywa to - substytutem.
Nie mam co robić to "skoknę" do forum i namieszam - twoja motywacja obecności na forum.

Co do Biblii to typowa postawa, bo trzeba wiedziec wiele, by zacząc mieć pytania - mądre pytania - i oczekiwać odpowiedzi.
Masz złe nastawienie i w tym stanie tłumaczenie czegokolwiek nic nie da.
Przykro mi! Sorry!
Powrót do góry
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group