Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Boga nie ma?
Autor Wiadomość
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-08, 12:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Milujacy, rozumiem ze ty zostales tutaj wyslany w celu niesienia kaganka oswiecenia w to gniazdo herezji i ateizmu, jakiez to heroiczne Rolling Eyes . Tak na prawde, gdybys chcial, to bys zechcial odpowidziec na moje pytania, po prostu podajac odpowiednie cytaty w Bilbii, ktore podwazylyby ich zasadnosc, tak jak to zawsze robisz. Ty jednak wolisz mnie oskarzyc o "zle nastawienie" ktore jest niczym innym jak tylko krytycznym i racjonalnym rozpatrzeniem wszlekich implikacji jakie wynikaja z Biblii oraz twoich wypowiedzi. Jesli "nastawieniem pozytywnym" byloby tutaj bezkrytyczne przyjecie ze Biblia to prawda objawiona i nastepnie interpretowanie wszelkich nonsensow na korzysc tej "ideii fix" to musze zauwazyc ze taki sposob rozumowania z gory wyklucza mozliwosc dojscie do prawdy. Zatem nie "rozpacowales mnie" tylko po prostu ostatecznie zdemaskowales sie jako fanatyk i doktryner.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-09, 15:01   

Nie oskarżam ciebie, bo nie ja jestem od tego, ale powiedzialem głośno to co widać.
Znam z autopsji takie przypadki i do niczego takie dyskusje nie prowadza.
Szczególnie że piszesz nie konkretnie, w tym powiązaniu z Biblią tak sie nie da, dyskusje bez końca i bez efektu.
I tyle. Co do reszty twojej opinii, to pomijam.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-09, 15:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Milujacy, nie zrozumielismy sie - jestem otwarty na sensowne argumenty, gotow zmienic zdanie co do swej niewiary. Przeciez logicznie rzecz biorac, bardziej korzystne byloby gdyby Bog istnial niz gdyby nie istnial. Ja CHCE uwierzyc, ale po prostu moj racjonalizm jest zbyt silnie ugruntowany zebym mogl popasc w chciejstwo i tak jak Archangel wierzyc bo to jest fajne. Twoja argumentacja po prostu nie trafia do mnie zupelnie - widze w niej zbyt wiele niescislosci, myslenia zyczeniowego i doktrynerstwa. Stad tez byla moja ostra krytyka twoich racji. Ale fanatykiem nie jestem, mam bowiem swiadomosc ze nawet sluszna ideea moze byc zle uargumentowana przez co uznana za bledna.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
elizka Płeć:Kobieta
Φ
elizka
Φ

Wiek: 36
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 1
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: 2006-04-11, 19:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ja uwazam ze oboje macie racje.Z niektorymi Waszymi pogladami sie nie zgadzam ale wiekszosc przekonuje mnie:]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-04-14, 08:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Czulu napisał/a:
tak jak Archangel wierzyc bo to jest fajne.

no przepraszam bardzo, ale użyłam innej argumentacji... tak wiec proszę używać mojego nicka jedynie w sytuacji dokładnego cytowania moich wypowiedzi, a nie przy wolnej interpretacji wysyłanych przeze mnie postów, z góry dziękuję...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-15, 08:27   

Czulu napisał/a:
Milujacy, nie zrozumielismy sie - jestem otwarty na sensowne argumenty, gotow zmienic zdanie co do swej niewiary. Przeciez logicznie rzecz biorac, bardziej korzystne byloby gdyby Bog istnial niz gdyby nie istnial. Ja CHCE uwierzyc, ale po prostu moj racjonalizm jest zbyt silnie ugruntowany zebym mogl popasc w chciejstwo i tak jak Archangel wierzyc bo to jest fajne. Twoja argumentacja po prostu nie trafia do mnie zupelnie - widze w niej zbyt wiele niescislosci, myslenia zyczeniowego i doktrynerstwa. Stad tez byla moja ostra krytyka twoich racji. Ale fanatykiem nie jestem, mam bowiem swiadomosc ze nawet sluszna ideea moze byc zle uargumentowana przez co uznana za bledna.

Nawt to co napisałeś spodobało mi się. I tak naprawde niczego innego nie oczekuje od ciebie.
Ja jednak wiem kto stoi na przeszkodzie bys nie poznał jaka jest prawda, a jestem uparty, bo innej drogi wyrwania ludzi z pęt niewiedzy i grożącej im zagłady nie ma, jak tylko rozmowa BY UWIERZYLI. To tez jest niezmiernie trudne.
Sam przeszedłem przez wszystkie te drogi i doszedłem do poznania prawdy.
Uczucia radości w tym momencie nie jestes wstanie porównac z jakimkolwiek uczuciem.
BO ZNASZ PRAWDĘ - ZNALAZLEŚ JĄ.
Dowody na istnienie Boga.
Obserwuję takie dyskusje i dostrzegam pewne schematy myślowe zawsze w przypadku takich tematów dominujące i nadające jej kierunek.
Po pierwsze - przyjęto jako pewnik i uznano za bezdyskusyjną konieczność rozłączania i wykluczania wiary w Boga z racjonalnym myśleniem. Wierzący oceniany jest jako ktoś pozbawiony umiejętności racjonalnego myślenia. Dalej osoby te traktuje sie z góry jako fanatyków, ludzi dalekich od realnej oceny sytuacji, i umiejętności poprawnego wyciągania wniosków.
Zawsze daje się przewagę „naukowcom”, filozofom, duchownym fałszywych religii i innym, którzy istnienie Boga negują.
Napisałem „naukowcom” w cudzym słowie, ponieważ kiepski to naukowiec, który nie bierze pod uwagę istnienie Boga – literalnego projektanta i wykonawcy, pomysłodawcy wszystkich rzeczy istniejących na ziemi, nad którymi on się głowi i kiedy na zbadanie małej cząstki dzieła stwórczego Boga poświęcił całe swe życie.
Werset: „Albowiem dla tych, którzy giną, mowa o palu męki jest głupstwem, ale dla nas, którzy dostępujemy wybawienia, jest mocą Bożą.
Napisano bowiem: "Sprawię, że zginie mądrość mędrców, i odtrącę inteligencję intelektualistów".
Gdzież jest mędrzec? Gdzież uczony w piśmie? Gdzież uczestnik dysput tego systemu rzeczy? Czyż Bóg nie obrócił mądrości świata w głupstwo?
Skoro bowiem w mądrości Bożej świat nie poznał Boga przez swą mądrość, Bóg uznał za dobre, by przez głupstwo tego, co jest głoszone, wybawić wierzących.
Gdyż i Żydzi proszą o znaki, i Grecy szukają mądrości;
ale my głosimy Chrystusa zawieszonego na palu — dla Żydów powód do zgorszenia, a dla narodów głupstwo; jednakże dla powołanych, zarówno Żydów, jak i Greków, głosimy Chrystusa — moc Bożą i mądrość Bożą.
Bo to, co głupie u Boga, jest mądrzejsze niż ludzie, i to, co słabe u Boga, jest silniejsze niż ludzie”(1 Koryntian 1:18-25).
Jeśli jest w tobie faktycznie dobra wola poznania prawdy, to nieco dłużej zatrzymaj się nad tym zacytowanym tekstem.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-15, 10:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Odnosnie poznania prawdy o Bogu mam taka sama dobra wole jak odnosnie wszelkich innych ideii zwanych czlowiekowi. Dlatego przy calym swoim obiektywizmie musze stwierdzic - to sie nie trzyma kupy.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-15, 21:38   

Jeśli to się kupy nie trzyma, to czego trzyma się postępowanie ludzi w obchodzeniu ich świąt. Nie maja one żadnego oparcia biblijnego, ale wszyscy są nimi bardzo zainteresowani i je obchodza.
Co wspólnego z Jezusem na kurczak, teraz coraz częściej kaczka, baranek, zajączek, lanie woda itd?
Pogańskie święta.
Pogańskie religie i to one odwracaja ludzi od prawdziwego Boga i to w każdej dziedzinie.
Tu szukaj przyczyny bałwochwalstwa i odejścia od Boga.
Ludzie wybieraja sobie takich nauczycieli, którzy łechtaja ich uszy.
Dlatego jest jak widzisz.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-04-15, 21:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Eeee ten txt to chyba nie do mnie. Was jest tam kilku obslugujacych jeden profil ? Wink

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-04-15, 22:30   

To wszystko wiąże sie z tym tematem.
Gdyby ludzie byli bardzo mocno przekonani o istnieniu Boga nie czynili by rzeczy, które On potępia.
A potepia oddawanie czci bogom i bożkom wymyslonym przez ludzi.
On dokładnie wię, ze poza Nim nikogo takiego nie ma.
Wie też, że Jezus nie jest Bogiem, bo przeciez sam go stworzył jako aniola.
"Bóg nie jest kimś z kogo można driwić".
Tego nie umiesz zrozumieć, wiąże sie to z dochodzeniem do prawdy.
Bóg zna ją sam jeden i pozwala ją poznać komu zechce.
Chce zas swym lojalnym sługom.
To chyba logiczne dla ciebie? Prawda?
Powrót do góry
   
xdron Płeć:Mężczyzna
Φ
Φ


Wiek: 65
Dołączył: 08 Maj 2006
Posty: 2
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 1/9
 11%
PostWysłany: 2006-05-08, 21:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

I stworzył człowiek Boga na obraz i podobieństwo swoje.
Dla mnie jest w tym bardzo głeboki sens.
I w moim rozumieniu dopiero to otwiera droge do odkrycia
czy jest coś co jest Aboslutem, co jest Nienazwane,
co jest ponad naszymi wyobrażeniami i koncepcjami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-05-08, 23:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Hehe....

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-05-09, 10:26   

Krytyk napisał/a:
Hehe....

Ktrytyku z kogo się śmiejesz?
Z siebie sie smiejesz.
Jest to jednak tragiczny śmiech gdyż jest on efektem braku wiedzy i rozeznania.
Lepsze jest strapienie niż śmiech, bo wskutek strapienia oblicze serca staje się lepsze.

Wiesz Krytyku - jestem pewien iż temat Boga przerasta ciebie całkowicie.
I ty dajesz mi ostrzeżenia?!
Administrator powinien ci zabronic prowadzenia takich tematów.
Takie podejście uwłacza pojęciu "człowieka", uwłacza myślicielom i ludziom miłujacym madrość i wiedzę - jednym słowem uwłacza "miłującym prawdę".
Sam siebie z pośród tych ludzi wykluczasz.
Jednak na pewno korzystasz z wolnej woli, z wolnego wyboru.
Zapamiętaj te słowa, bo przyjdzie taki czas, że przypomną ci naszą rozmowę i to bez względu na to czy chcesz, czy tez nie.
Jednak może być zbyt późno.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
   
Czulu Płeć:Mężczyzna
Φιλοσοφ
Filozof niedzielny
Φιλοσοφ


Dołączył: 12 Lut 2006
Posty: 276
Skąd: sie bierze glupota ?
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 19/35
 54%
PostWysłany: 2006-05-09, 11:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Sadze ze umiejetnosc smiania sie z samego siebie jest przejawem zdolnosci do samokrytki, a to jest fundamentem procesu odkrywania prawdy. U ciebie Milujacy samokrytyki tyle co kot naplakal, za to mnostwo nawiedzonych deklaracji w podnioslo-mistycznym tonie sugerujacych ze posiadles wiedze znajdujaca sie poza zasiegiem wiekszosci smiertelnikow, podczas gdy w merytorycznej dyskusji wygadujesz bzdury, nabierasz wody w usta albo rzucasz cytatami z Biblii. Takich "prawd" jak ta twoja to jest na peczki, tyle ze rozumny czlowiek sie nie da zlapac na ten lep. No ale ze glupole maja przewage liczebna, przeto demagigiczne ideologie zerujace na ciemnocie i instynktach beda mial jeszcze dlugo pole do bytowania.

_________________
"Filozof optymista wierzy, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, filozof pesymista obawia się, że to prawda." - Władysław Krajewski

Strategia działania demonów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-05-09, 13:13   

Czulu napisał/a:
Sadze ze umiejetnosc smiania sie z samego siebie jest przejawem zdolnosci do samokrytki, a to jest fundamentem procesu odkrywania prawdy.

Widzę Czulu, że znowu subtelność tekstu cie przerosła.
Smiech Krytyka dotyczył opini wyrażonej przez xdron, co nie jest stosowne ani grzeczne.
Samokrytyki u niego nie zauważyłem.
Ja też tak kiedyś postępowałem, gdy byłem młody i głupi.
Tamte jednak idee odrzuciłem gdy w swe rozważania włączyłem bardziej samodzielne myślenie, tj.: bez wniosków wątpliwej wartości.
Gdy mam wybrac między opiniami Boga a opiniami ludzi, zawsze wybieram to mówi Bóg.
Ludzkie wnioski odrzucam.
Napisałeś jeszcze:
"Takich "prawd" jak ta twoja to jest na peczki, tyle ze rozumny czlowiek sie nie da zlapac na ten lep. No ale ze glupole maja przewage liczebna, przeto demagigiczne ideologie zerujace na ciemnocie i instynktach beda mial jeszcze dlugo pole do bytowania"

Masz rację, że rozumnych ludzi jast na ziemi znacznie mniej niż głupoli.
Swiadków Jehowy jest jedynie ca 7 000 000, na prawie 7 mld.
Biblia zaś mówi, iż jest jeden madry na tysiąc.

Gdyby mądrość ludzka chociaż trochę zawierała w sobie mądrość Bożą, to ten świat i życie w nim wyglądałby zupełnie inaczej.
Jakiś przykład?
Proszę: wielu ludzi uważa, że człowieka można zmienic siłą, albo, że jedynie siłowo można zaprowadzić pokój na ziemi i żeby nie było juz wojen. Tak Busch zaatakował Irak i szykuje sie do kolejnych atakow, tak tez zwiększa się liczba ludzi w więzieniach itd., itd.
Jehowa zaś wyraźnie wskazuje, iż człowiek musi sam chciec się zmienić a podstawa tej zmiany może byc jedynie miłość do Boga i miłość do bliźnich - czyli do ludzi zamieszkujacych ziemię.
Wielu socjologów i psycholgów potwierdza tę mądrość, człowiek musi chcieć, pragnąć.
Innej drogi nie ma.
Jednak miłość ta musi miec swoje podstawy w poznaniu Jehowy - Boga, w poznaniu prawdy o Bogu, o wszechświecie, o ludziach, o tym co jest powodem i źródłem tak wielu konfliktów na ziemi wśród ludzi.
Ludzie muszą pragnąć poznać prawdę o sobie.
Jak jednak zrobić jakiś postęp w tej dziedzinie skoro ludzie, cieszący sie dużym społecznym zaufaniem, podwazają istnienie Boga?
Racjonalizm może i powinien tu byc pomocny, a wręcz niezbędny.
W kazdej jednak sytuacji potrzebna jest wiedza, tu wiedza o Bogu.
Nie znalazłem dotychczas wśród różnych definicji "Boga" takiej, która bylaby zgodna z tym jak sam Bóg siebie przedstawił.
Dlatego też, i jest to mądre, człowiek może budować wiedze o Bogu w oparciu o informacje otrzymane od Niego samego.
Większoś ludzi, okresliłeś ich tak jak określiles, odrzuca ten fakt i tę prawdę, dletego świat jest taki jaki jest, a ludzie postępują w stosunku do siebie i do Boga w sposób taki jak postepują.
I to jest jedna z najcenniejszych prawd, najbardziej lekceważona i odrzucana.
Powrót do góry
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group