Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Ewolucjonizm czy kreacjonizm ?
Autor Wiadomość
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-02-21, 21:54   

Mamy różnych nauczycieli i inne szkoły kończyliśmy.
Mylisz pojęcia.
Nie ma i nie było form przejściowych. Całkowity brak ogniw pośrednich.
Czy ty w ogóle wiesz czym charakteryzuje sie gatunek, lub rodzaj?
Możesz mieć dziecko z małpą?
Jeśli nie to pomyśl, zanim coś powiesz.
Masz mózg.
Pytania dotyczące naszego cudownego ciała, a zwłaszcza mózgu, pozostają bez odpowiedzi

‘Nasz mózg jest trzykrotnie większy, niż można by się spodziewać po tak zbudowanym przedstawicielu naczelnych jak my’; To dzięki niemu posiadamy umiejętność artykulacji językowej; to dzięki niemu mamy pamięć i umiemy ja wykorzystać; To dzięki niemu też przejawiamy wiarę religijną a to bez wątpienia najbardziej skomplikowana i najpotężniejsza siła ludzkiego umysłu i zapewne nieodłączna część natury człowieka.
Na czym polega rola humoru i śmiechu? Dlaczego ludzie na łożu śmierci się spowiadają?
To dla zwolenników Darwina zagadki nie do przebrnięcia.

„Mózg nie jest narządem statycznym; jest to ciągle zmieniający się układ mnóstwa połączeń między komórkami, na który ogromny wpływ wywiera doświadczenie”, lecz, można tu dodać, może też być doświadczenie związane z myśleniem i rozważaniem.
Przejdź na dół
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-02-21, 23:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma i nie było form przejściowych. Całkowity brak ogniw pośrednich.


Były. W kształceniu na poziomie podstawowym już się o tym mówi.

Cytat:
Możesz mieć dziecko z małpą?

Tak. Teraz ty przemyśl swoją odpowiedź.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-02-24, 11:24   

A ty masz? Bo jeśli masz dziecko z małpą, to ci uwierzę.
W innym razie jest to niemożliwe.
Istnieją bariery genetyczne, które przekładają się na bariery fizjologiczne itd., itd.
Dotychczas wiadomo, iż połączyć udało się:
żubra z krową = żubroń [bezpłodny]
konia z osłem = muł [bezpłodny].
Sama teoria doboru naturalnego w dużej mierze leży z przyczyn niemożliwości praktycznej jej realizacji.
To taka bajeczka, lecz głównie do przyjęcia dla tych, co w czasie nauki w szkole stale byli na wagarach. Potem oni zostali profesorami i ewolucjonistami.

Wyobraź sobie jaka byłaby sytuacja w świecie zwierząt, jaki bałagan, gdyby jednocześnie funkcjonowały linie ogniw pośrednich, do tego jakieś stwory z krzyżowania międzygatunkowego, olbrzymi galimatias. Weź zaś pod uwagę, iż szacuje się, ze jest ponad 10 milionów gatunków zwierząt na świecie.

Cały wielki Wszechświat wymaga Boga miłującego porządek, prawo, Boga, który nie kłamie, Boga, który stale działa. Jednocześnie o wszystkich swoich zamierzeniach i planach działania informuje ludzi, czyni to jednak przez siebie wybrany kanał, i przez siebie wybranych ludzi.
Szkoli ich, naucza, wychowuje, daje dowody, ze ich kocha i działa, działa.
Wiesz co znaczy imię Boże Jehowa?
„ON POWODUJE, ŻE SIĘ STAJE”.
Powrót do góry
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-02-24, 13:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dotychczas wiadomo, iż połączyć udało się:
żubra z krową = żubroń [bezpłodny]
konia z osłem = muł [bezpłodny].


Cieniutko z twoją wiedzą. Weź się może trochę doucz. Na zachęte powiem ci tylko, że jest taki gatunek (!) żaby, który powstaje ze skrzyżowania dwóch innych. Tzn. każdy osobnik tego gatunku jest bezpłodny, ale są tysiące tych żab powstałe ze skrzyżowania dwóch innych gatunków. A nie jest to gatunek wyjątkowy w świecie zwierząt. Wiele gatunków się krzyżuje celowo.

Cytat:
Wyobraź sobie jaka byłaby sytuacja w świecie zwierząt, jaki bałagan, gdyby jednocześnie funkcjonowały linie ogniw pośrednich, do tego jakieś stwory z krzyżowania międzygatunkowego, olbrzymi galimatias. Weź zaś pod uwagę, iż szacuje się, ze jest ponad 10 milionów gatunków zwierząt na świecie.


I tak się składa, że jest ogromny bałagan Laughing . A krzyżówki są powszechne.


Cytat:
Cały wielki Wszechświat wymaga Boga miłującego porządek, prawo, Boga, który nie kłamie, Boga, który stale działa


Znasz pojęcie mechaniki kwantowej? To zobacz sobie, jaki tam jest porządek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-03-08, 21:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

miłujący... napisał/a:
Nie ma i nie było form przejściowych. Całkowity brak ogniw pośrednich.
Czy ty w ogóle wiesz czym charakteryzuje sie gatunek, lub rodzaj?
Możesz mieć dziecko z małpą?
Jeśli nie to pomyśl, zanim coś powiesz.
Masz mózg.
Pytania dotyczące naszego cudownego ciała, a zwłaszcza mózgu, pozostają bez odpowiedzi

czy Ty wiesz, że istnieją jeszcze inne wydawnictwa niż Strażnica?
dzieci z gimnazjum wiedzą więcej niż Ty.

Czy wiesz, że z szympansem lączy Cie aż 98 % podobieństwa sekwencji nukleotydowej DNA?
człowiek może mieć dziecko z małpą. Nie takie rzeczy lekarze Hitlera wyprawiali...

*******

Zdecydowanie ewolucja / aż poważni naukowcy wykażą, że to masoński spisek...

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Krytyk Płeć:Mężczyzna
Φιλοσο
Niszczyciel pierdół
Φιλοσο


Dołączył: 25 Gru 2004
Posty: 116
Skąd: Katowice
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 16/20
 80%
PostWysłany: 2006-03-10, 19:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Miłujący prawdę napisał/a:
Cały wielki Wszechświat wymaga Boga miłującego porządek, prawo, Boga, który nie kłamie, Boga, który stale działa. Jednocześnie o wszystkich swoich zamierzeniach i planach działania informuje ludzi, czyni to jednak przez siebie wybrany kanał, i przez siebie wybranych ludzi.
Szkoli ich, naucza, wychowuje, daje dowody, ze ich kocha i działa, działa.
Wiesz co znaczy imię Boże Jehowa?
„ON POWODUJE, ŻE SIĘ STAJE”.


O czym ty piszesz? Jak Wszechświat może wymagać boga? Jak możesz wypowiadać zdania dotyczące działania boga, skoro nie jesteś w stanie określić uniwersum Wszechświata, nie mówiąc już o istnieniu boga...

_________________
Pustym pojęciom mówimy: STOP !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-11, 09:37   

Sivis Amariama napisał/a:
czy Ty wiesz, że istnieją jeszcze inne wydawnictwa niż Strażnica?
dzieci z gimnazjum wiedzą więcej niż Ty.

Czy wiesz, że z szympansem lączy Cie aż 98 % podobieństwa sekwencji nukleotydowej DNA?
człowiek może mieć dziecko z małpą. Nie takie rzeczy lekarze Hitlera wyprawiali...


Wiem, i to bardzo dobrze. Ty chyba jesteś tu od krótkiej chwili, bo nie zauważyłeś, że jako jedyny cytuję tak filozofów jak i naukowców, a to że szczególnie cytuję Biblię - świadczy o jej nadrzędności nad każdym dziełem ludzkim.
"Strażnica" nie jest pismem natchnionym - stanowi jednak jedyny kanał dla upowszechnienia wiedzy praktycznej z Biblii na każdy dzień - jak żyć, by być w zgodzie ze Słowem Boga.
To prawda, że dzieci mogą wiedzieć i wiedzą więcej od wielu dorosłych - nie wiem jednak czemu na forum chwalisz się twoim ograniczeniem wiedzy i czemu masz takie kiepskie zdanie o sobie.
Pewnie to czego ty nie rozumiesz, bez problemu dla wielu maluchów to bółka z masłem.
Ale poradzę tobie: Czytaj Biblię!

Jeśli działania Hitlera i jego lekarzy uznałeś za istotny dowód w temacie, to wybacz jesteś na niewłaściwym forum.
Krytyk napisał/a:
O czym ty piszesz? Jak Wszechświat może wymagać boga? Jak możesz wypowiadać zdania dotyczące działania boga, skoro nie jesteś w stanie określić uniwersum Wszechświata, nie mówiąc już o istnieniu boga...

Krytyku - wydawało mi się, że to ty zachęcałeś do posługiwania się rozumem.
Zapomniałeś?
Powrót do góry
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-03-11, 16:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ty chyba jesteś tu od krótkiej chwili, bo nie zauważyłeś, że jako jedyny cytuję tak filozofów jak i naukowców, a to że szczególnie cytuję Biblię - świadczy o jej nadrzędności nad każdym dziełem ludzkim.


I to jest twoja główna słabość, bo cytaty nie znaczą NIC. Liczą się dowody.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-11, 20:39   

Vithal napisał/a:
bo cytaty nie znaczą NIC. Liczą się dowody


Zaskoczyłeś mnie swoją błyskotliwością.
Jaki ty jesteś mąądryyy!!!!!
No. No.
Dyskusja z tobą to sama przyjemność!!!!!!
Powrót do góry
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-03-11, 22:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
nie wiem jednak czemu na forum chwalisz się twoim ograniczeniem wiedzy i czemu masz takie kiepskie zdanie o sobie

co konkretnie masz na myśli?

Cytat:
Pewnie to czego ty nie rozumiesz, bez problemu dla wielu maluchów to bółka z masłem.

możliwe

Cytat:
Ale poradzę tobie: Czytaj Biblię!

dzieki. Czytuję.

Cytat:
Jeśli działania Hitlera i jego lekarzy uznałeś za istotny dowód w temacie, to wybacz jesteś na niewłaściwym forum

Lekarzom Hitlera zawdzięczamy dużo wiedzy. Np dzięki ich badaniom wiemy,że dziecko urodzi się zdrowe i o w miare normalnej wadze, nawet gdy jego matka przejdzie ciążę w oświęcimskich warunkach.

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-03-11, 22:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Miłujący prawdę napisał/a:
Vithal napisał/a:
bo cytaty nie znaczą NIC. Liczą się dowody


Zaskoczyłeś mnie swoją błyskotliwością.
Jaki ty jesteś mąądryyy!!!!!
No. No.
Dyskusja z tobą to sama przyjemność!!!!!!


Z tobą się nie da dyskutować. Najpierw musisz zrozumieć, że dyskusja nie polega na wzajemnym cytowaniu znanych ludzi i ich opinii na dany temat.

A swoją drogą co powiesz na to?
Papa Pater Patrium Peperit Papissa Papellum
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-03-23, 20:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

... czyżby Miłujący prawdę się poddał?

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-25, 20:25   

Vithal napisał/a:
A swoją drogą co powiesz na to?
Papa Pater Patrium Peperit Papissa Papellum

Nie jestem biegły w łacinie czy jakimś innym martwym języku.
Przetłumacz na zrozumiały dla polaków.
Domyślam się, nie wystarczy to dla podtrzymania polemiki.

Vithal napisał/a:
Z tobą się nie da dyskutować. Najpierw musisz zrozumieć, że dyskusja nie polega na wzajemnym cytowaniu znanych ludzi i ich opinii na dany temat.

Sądzę, że mylisz się bardzo gdyż każdy współcześnie żyjący człowiek korzysta ze zdobyczy i wiedzy przodków. Przypisywanie sobie opinii wcześniej wypowiedzianych przez kogoś innego to lekceważenie zasad moralnych.
Każda dyskusja mająca miec jakiś względny poziom powinna zawierać myśli innych ludzi, to wzbogaca dyskusję i czyni ją ciekawszą.

Zawsze w dobrym tonie jest wskazać czyje wcześniejsze zrozumienie tej samej kwestii jest mi bliższe. I tyle.
Nie sądzę by to cokolwiek ujmowało powadze rozmowy.
Powrót do góry
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-03-25, 21:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sądzę, że mylisz się bardzo gdyż każdy współcześnie żyjący człowiek korzysta ze zdobyczy i wiedzy przodków. Przypisywanie sobie opinii wcześniej wypowiedzianych przez kogoś innego to lekceważenie zasad moralnych.
Każda dyskusja mająca miec jakiś względny poziom powinna zawierać myśli innych ludzi, to wzbogaca dyskusję i czyni ją ciekawszą.

Zawsze w dobrym tonie jest wskazać czyje wcześniejsze zrozumienie tej samej kwestii jest mi bliższe. I tyle.
Nie sądzę by to cokolwiek ujmowało powadze rozmowy.


Korzystanie z wiedzy i zdobyczy przodków jak najbardziej. Ale bynajmniej nie polega to na cytowaniu wyrwanych z kontekstu wypowiedzi. To tak, jakby wypowiedź ateisty Hawkinga "Moje równania dopuszczają możliwość istnienia boga" uznać za stwierdzenie, że wierzy on w boga. Pojmujesz różnicę? Dlatego też ja nie cytuję, ale podaję dowody podawane przez innych, albo całę teorie. Ty natomiast rzucasz w zasadzie niestotnymi cytatami, które żadnej wartości w dyskusji nie mają. Cóż np. z zakładu Pascala, skoro ten, gdy go tworzył był już maniakalnym katolikiem ogarniętym groźbą śmierci i cały jego dawny dorobek naukowy był nieistotny?

No ale masz tu cytat: "Największym zagrożeniem dla Ziemi jest ignorancja i ucisk, a nie nauka, technologia - ani nawet przemysł. Te ostatnie są natomiast niezastąpionymi narzędziami, zdolnymi do ukształtowania przyszłości ludzkości, wolnej od głównych problemów świata, takich jak przeludnienie, głód i choroby." Jest to fragment Apelu Heidelberskiego ogłoszonego na Szczycie Ziemi w Rio de Janeiro przez grono ponad 4 tysięcy najwybitniejszych umysłów współczesnego świata. Zwracam uwagę, że pod ignorancją kryją się także religie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51530316/51530316
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-03-28, 21:00   

Vithal napisał/a:
To tak, jakby wypowiedź ateisty Hawkinga "Moje równania dopuszczają możliwość istnienia boga" uznać za stwierdzenie, że wierzy on w boga

A co w tym momencie powiedział, że w Boga nie wierzy?
Pojmujesz różnicę?
Jest to pewien obraz jego rozważań, drogi do prezentowanej przez niego opinii.
Nawet ateista ma wątpliwości!
Nie spotkałem żadnego twojego dowodu, ani twojego, ani przytoczonego przez ciebie, raczej teorie i fantazje.

Vithal napisał/a:
Zwracam uwagę, że pod ignorancją kryją się także religie...


Pamiętaj zawsze o dodawaniu określenia:
"religie fałszywe, które nie pochodzą od Boga"
Konieczne jest to wyróżnienie, gdy chcesz być dokładny i zgodny ze stanem faktycznym.
I wtedy zgadzam sie z tobą.
Powrót do góry
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group