Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Giertych ministrem edukacji....
Autor Wiadomość
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-06-07, 16:10   Giertych ministrem edukacji.... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Giertych ministrem edukacji, to jest coś czego nie jestem w stanie przeboleć....
Zastanawiające jest to, że aby pracować z dzieciakami nawet w takim miejscu jak światlica szkolna (przechowalnia dzieci) potrzebne jest wykształcenie pedagogiczne, a do tego by piastwać stanowisko ministra edukacji takich wymagań nie ma... być może jest to spowodowane faktem, iż istnieje przekonanie, ze generalnie nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego by 'znać się' na wychowaniu, bo przecież każdy jest 'pedagogiem' dla własnego potomstwa.... No ale obawiam się, ze tego typu podejście dobrze nie wróży naszej edukacji... Niebezpieczeństwo może tkwić w tym, iż osoba nieznająca tematu będzie szukała rozwiązań najprostrzych, a nawet rzekłabym 'potocznie oczywistych' problem w tym, ze niestety takie "tradycyjne, schematyczne' rozwiązania, nie zawsze są skuteczne i ignorują czesto dorobek naukowy dziedzin związanych z edukacją... Moim zdaniem, zeby w ogole móc wprowadzić pozytywne zmiany w edukacji należy mieć ogolną wiedzę o padagogice oraz informacje dotyczące funkcjonowania instytucji i placówek zajmujących się nauczaniem i wychowaniem dzieci i młodzieży... w przeciwnym wypadku będą bezzasadnie wprowadzane reformy, które nie mają racji bytu... za przykład niech posluży chociażby pomysł wprowadzenia takiego przedmiotu jak "wychowanie patriotyczne" Zastanawia mnie jakie treści mogą być poruszane na takich zajęciach. Będzie się na nich mówiło, jak podkreśla pan Minister Girtych o ważnych wydarzeniach historycznych, ale czy tego nie robi się na lekcjach historii? Można na tych zajęciach sięgnąć do literatury czy tradycji, ale czy własnie miedzy innymi nie są poświęcone temu lekcje j. polskiego? Napewno ważna byłaby tu wiedza o ogolnym funkcjonowaniu państwa, ale czy o tym nie mówią nauczyciele na lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie? Na lekcjach wychowania patriotycznego fajnie było by uczyć dzieciaki o tym, ze nasz kraj jest piękny, mamy wiele interesujących parków krajobrazowych, jest wiele ciekawych architektonicznie miast, ale czy tego samego nie uczy się na lekcjach geografii? czego jeszcze można uczyć na wychowaniu patriotycznym? Czy ten przedmiot jest nam faktycznie potrzebny? no chyba że lekcje bedą prowadzone iście po Gąbrowiczowsku Smile 'patriota wielkim trzeba być" Wink Bo moze to jest sposób na zatrzymanie ludzi w kraju? Bo na dobrą sprawę jak się widzi co się wokół dzieje to ma się ochotę stąd wiać...

A jakie jest Wasze zdanie? Zapraszam do dyskusji Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-06-09, 12:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Mi tam Giertych jezcze nie zaszkodził. Troche sie zdenerwowałem, jak na jego krzywy uśmiech od razu wprowadzili maturę z religii i wliczanie jej do średniej, a na mature z filozofii musze czekac ustawowe 2 lata, czyli ja nie bede mógł jej pisać:/

Zdenerwuje sie też pewnie, jakby mu coś do łba strzeliło i ten patriotyzm dla szkół średnich wprowadzi...

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-06-10, 23:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Sivis Amariama napisał/a:
Mi tam Giertych jezcze nie zaszkodził. Troche sie zdenerwowałem, jak na jego krzywy uśmiech od razu wprowadzili maturę z religii i wliczanie jej do średniej, a na mature z filozofii musze czekac ustawowe 2 lata, czyli ja nie bede mógł jej pisać:/

Zdenerwuje sie też pewnie, jakby mu coś do łba strzeliło i ten patriotyzm dla szkół średnich wprowadzi...

Co do matury z religii to ona była 'od zawsze' Smile tylko nie była wliczana do sredniej...
A co do matury z filozofii, czy to fkatycznie dobry pomysł? Ja raczej jestem zwolenniczką pisania matury z przedmiotów podstawowych... no ale to moja prywatna opinia Smile

A wracając do naszego ministra edukacji interesujące jest, iż rada zwołana przez wymienionego ministra, która ma dyskutować między innymi o pomysłle wprowadzenia wychowania patriotycznego, ma się odbyć w jednym z Kościołów....
bez komentarza...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-06-11, 15:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do matury z religii to ona była 'od zawsze'

nie, ostatnio była bodajze w 20.leciu miedzywojennym...

Cytat:
A co do matury z filozofii, czy to fkatycznie dobry pomysł?

a matura z wiedzy o tańcu czy języka kaszubskiego to dobry pomysł?

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-06-11, 16:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Sivis Amariama napisał/a:
Cytat:
Co do matury z religii to ona była 'od zawsze'

nie, ostatnio była bodajze w 20.leciu miedzywojennym...

hihihi moi rodzice robili mature z religii a są trochę młodsi Smile ja też mam mature z religii Smile generalnie nie wyglądało to jak typowy egzamin maturalny... no ale papier jest hehehehe Smile



Cytat:
A co do matury z filozofii, czy to fkatycznie dobry pomysł?

a matura z wiedzy o tańcu czy języka kaszubskiego to dobry pomysł?[/quote]
Jak pisałam jestem zwolenniczką pisania matury z przedmiotów podstawowych Smile i jeszcze o ile można uzasadnić konieczność pisania matury z tego przedmiotu to matura z wiedzy o tańcu wydaje mi się śmieszna... ale jak już pisałam to moja prywatna opinia... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-06-18, 20:34   

Ktoś wybrał rzadzacych a oni dają komu chcą posady i stanowiska.
Czy ten czy tamten, różnic raczej po wierzchu, ja widzę iż ludzie sa coraz gorsi - brak miłości do bliźnich.
Państwo, które miało chronić obywatela, stało się właścicielem obywateli i traktuje ich jak niewolników.
Jedyną nadzieją dla ludzi jest Królestwo Boże obiecane przez Jezusa.
Powrót do góry
   
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-06-20, 19:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Miłujący prawdę napisał/a:
Ktoś wybrał rzadzacych a oni dają komu chcą posady i stanowiska.

Ano własnie... to jest przerażające... co to za społeczeństwo, które takich ludzi wybrało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sivis Amariama Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
anthropos
Φιλοσ


Wiek: 36
Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 80
Skąd: Bytów / Kaszuby
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 15/16
 93%
PostWysłany: 2006-06-22, 11:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ja też mam mature z religii

nie, Ty piszesz chyba o "swiadectwie maturalnym z religii' - to co innego:P

_________________
www.sivis.w.pl
moje przemyślenia
zapraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-06-22, 23:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Jak Wam się podoba nowy pomysł ministra Giertycha... by zamienić jedną z lekcji wf-u na lekcję historii? Tyle nauczyciele mówili o potrzebie zwiększenia ilosci zajęć ruchowych, bo są niezbędne młodym ludziom, zwłaszcza tym dla których lekcje wf-u są jedynym czasem poświęcanym na aktywność fizyczna.... a tutaj zamiast dodać godzinę historii... to niestety dokona się tego kosztem innych zajęć... ehhhh.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Miłujący prawdę
-Usunięty-
Gość
Poziom: 378
HP: 51529848/51529848
 100%
MP: 0/24568549
 0%
EXP: 26045/247964
 10%
PostWysłany: 2006-07-03, 23:05   

ehhhh..........................................
Powrót do góry
   
Adan89 Płeć:Mężczyzna
Φ
Φ


Wiek: 34
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 4
Skąd: Bytow
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
PostWysłany: 2006-09-04, 19:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj słuchałem na rozpoczęciu roku szkolego listu od ministra G.
Miałem nadzieję, że to o czy się mówi, ze wprowadzi te mundurki, zrobi z nauczyciela organ państwowy podobny do policji nie zostanie wprowadzone. Wygląda na to, ze jednak tak. I wiem, że później zostanie to wycofane. I smutno się robi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Vithal Płeć:Mężczyzna
Φιλοσ
Φιλοσ

Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 82
Skąd: Wadowice
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 1/19
 5%
PostWysłany: 2006-09-06, 15:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Adan89 napisał/a:
Dzisiaj słuchałem na rozpoczęciu roku szkolego listu od ministra G.
Miałem nadzieję, że to o czy się mówi, ze wprowadzi te mundurki, zrobi z nauczyciela organ państwowy podobny do policji nie zostanie wprowadzone. Wygląda na to, ze jednak tak. I wiem, że później zostanie to wycofane. I smutno się robi...


Umiejętnie wprowadzone mundurki to dobra rzecz. Ale z pewnością nie na siłę i nie z uniwersalnego kroju jakby pewnie było. Ale pomysły zmian obyczajowych to zgroza...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-09-06, 20:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ja niestety nie miałam przyjemności zapoznać się z treścią listu p. ministra Giertycha do uczniów, a szkoda... natomiast przeraża mnie fakt wprowadzenia 2 oddzielnych podręczników do historii powszechnej i tej Polskiej połączonej z wychowaniem patriotycznym... tak jakby nasza historia nijak się miała do tej powszechnej... tak jakby to były dwie totalnie różne sprawy... a nie qrce jedna historia świata... oczywiście, ze ważne jest by na lekcjach historii kłaść nacisk na historię Polski... ale qrce nie popadajmy w skrajności... Kolejna sprawa to ustalanie kryteriów oceny na podstawie najlepiej napisanej pracy maturalnej w danym roku... a co wówczas gdy ta najlepsza praca w danym roku będzie w rzeczywistości jedynie mierną? I jak to się ma do otrzymywania rzetelnych wyników egzaminu dojrzałości?

Jeśli chodzi o mundurki to uważam, że jest w tym trochę racji... i chodzi nie tyle o to by wszyscy ubierali się jednakowo ile o nazwijmy to 'kulturę' ubierania się. Za moich szkolnych czasów (a nie było to tak straszliwie dawno Smile ) koleżanka z 'brzuchem' na wierzchu (czytaj-krotkiej koszucle) lądowała na dywaniuku u dyrektora... bo to był strój nieodpowiedni... i generalnie wcale mnie to nie dziwi... Szkoła to nie miejsce by pokazywać światu jaką to się wlożyło dzisiaj bieliznę i jak wygląda brzuch... szkoła jest miejscem, w którym nalezy dbać o estetykę stroju... Pomijam też wytapetowane i ufarbowane gimnazjalistki...
A co do nauczycieli jako organów o kompetencjach równych policji... jestem zdania, ze nie do końca jest to dobre rozwiązanie... uważam, ze wystarczyła by zwykła zmiana uprawnień nauczyciela, bo obecnie jest tak, ze prawo nie chroni nauczyciela tylko ucznia... nauczycielowi generalnie nie wolno nic... a uczeń może wszystko...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adan89 Płeć:Mężczyzna
Φ
Φ


Wiek: 34
Dołączył: 07 Sie 2006
Posty: 4
Skąd: Bytow
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
PostWysłany: 2006-09-16, 12:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Ja teraz stwierdzam, że mundurki to nie jest zła rzecz. Z chęcią nosiłbym mundurek, gdyby to była koszulka polo z małym logiem szkoły na piersi, albo taka koszulka jaką można kupić u nas w szkole (czarna, z logiem szkoły z przodu lub wielkim na plecach) to naprawdę bardzo fajna rzecz i powód do dumy. Jaki byłem dumny kiedy chodziłem w niej na zlocie w Lednicy Razz

Archangel napisał/a:
Cytat:
A co do nauczycieli jako organów o kompetencjach równych policji... jestem zdania, ze nie do końca jest to dobre rozwiązanie... uważam, ze wystarczyła by zwykła zmiana uprawnień nauczyciela, bo obecnie jest tak, ze prawo nie chroni nauczyciela tylko ucznia... nauczycielowi generalnie nie wolno nic... a uczeń może wszystko...


podpisuję sie pod tym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Archangel Płeć:Kobieta
Φιλοσοφ
Φιλοσοφ


Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 260
Skąd: Warszawa
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 3/35
 8%
PostWysłany: 2006-09-18, 16:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Adan89 napisał/a:
Ja teraz stwierdzam, że mundurki to nie jest zła rzecz. Z chęcią nosiłbym mundurek, gdyby to była koszulka polo z małym logiem szkoły na piersi, albo taka koszulka jaką można kupić u nas w szkole (czarna, z logiem szkoły z przodu lub wielkim na plecach) to naprawdę bardzo fajna rzecz i powód do dumy. Jaki byłem dumny kiedy chodziłem w niej na zlocie w Lednicy Razz

dokładnie, myślę, ze w naszej świadomości istnieje widmo przeokropnych 'fartuszków', które trzeba było ubierać do szkoły... (miałam okazję w czymś takim biegać na lekcję, całe szczeście tylko kilka lat Smile ) jednakże jak zauważyłeś mundurkiem moze być fajna koszulka z logiem szkoły Smile miejmy nadzieję, że jeśli już wprowadzą mundurki będą one fajne i estetyczne... a nie tak koszmarne jak dawne 'fartuszki".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group