Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
FAQ : Szukaj : Użytkownicy : Rejestracja

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Czy wszystkie religie w zasadzie nie nauczają tego samego?
Autor Wiadomość
Badacz Pism Płeć:Mężczyzna
Φιλ
Φιλ

Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 29
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 2/11
 18%
PostWysłany: 2007-06-12, 19:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Tak jak jest jeden Bóg, to jest tylko jedna religia.
Jaka?
Ta która od Niego pochodzi i którą On powołał.
Religia to sposób wielbienia Boga, prawda o Nim, ale też o Jego zamierzeniach co do Ziemi i ludzi. Czyż nie wyklucza to istnienia wielości religii?!
Wystarczy zdrowy rozsądek. A zapewniam Ciebie, że Bóg nim się posługuje w większej mierze niż jakikolwiek człowiek.
Możemy, musimy iśc Jego tropem stosując Jego metody, inaczej będziemy błądzi dalej tak jak się dzisiaj dzieje.

_________________
"Jeśli więc oznajmiam dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powodem do chlubienia się, gdyż nałożono na mnie konieczność. Doprawdy, biada mi, gdybym nie oznajmiał dobrej nowiny!"
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Upi Płeć:Mężczyzna
Φι
Φι


Wiek: 37
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 23
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 5/9
 55%
PostWysłany: 2007-06-28, 08:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Badacz Pism napisał/a:
Tak jak jest jeden Bóg, to jest tylko jedna religia.


Tak jest, że pewna wiara zakłada, że jest jeden Bóg i ta wiara usilnie twierdzi, że jest jedna prawdziwa religia. Każda inna wiara i inna religia w innego Boga zakłada, że to nie tamta, lecz ta religia jest właściwa itd. Religia, która nie gloryfikuje zła jest religią dla mnie dobrą, bo popiera dobro. Nie wypłynie z niej, więc jakoby zło na otaczający nas „Świat”.

„Czy wszystkie religie w zasadzie nie nauczają tego samego?” Nie nie nie niestety nie wszystkie. Jeśli np.: hawajską Hune uznamy za religie a śmiało możemy tak uczynić (nie ująć jej za „drogę doskonalenia”) to już nie porównamy jej do katolicyzmu (…). Dlaczego nie uznamy jej za drogę doskonalenia? Bo jak coś kościołowi nie pasuje to musi się tego wyzbyć, więc nie nazwie tego tak by dać ludziom nadzieje, co nie znaczy, że ma racje.

Dlaczego Huna sie różni? Religia zazwyczaj zakłada, że jej poznanie jest źródłem poznania "całej prawdy" więc ogranicza do poziomu poznania wyłącznie religii. Huna taka nie jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Badacz Pism Płeć:Mężczyzna
Φιλ
Φιλ

Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 29
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 2/11
 18%
PostWysłany: 2007-09-30, 11:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych  Odpowiedz z cytatem

Upi napisał/a:
Religia, która nie gloryfikuje zła jest religią dla mnie dobrą,

To jednak zbyt malo.

_________________
"Jeśli więc oznajmiam dobrą nowinę, nie jest to dla mnie powodem do chlubienia się, gdyż nałożono na mnie konieczność. Doprawdy, biada mi, gdybym nie oznajmiał dobrej nowiny!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group